Кафедра медичної біології та спортивної дієтології
Пастухова Вікторія Анатоліївна
Завідувач кафедри медичної біології та спортивної дієтології
Ми раді вітати Вас!
Ви отримаєте нові знання, вам будуть читати лекції імениті вчені та заслужені працівники освіти. Вас чекають пізнавальні лекції в сучасних аудиторіях, майстер-класи в науково-дослідних лабораторіях, навчання за найсучаснішими освітніми програмами, заняття з кращими викладачами університету. Тут ви знайдете хороших і вірних друзів, мудрих і досвідчених наставників і станете справжніми професіоналами своєї справи.
З перших років існування ВНЗ велику увагу приділяли наданню студентам знань з медико-біологічних основ м'язової діяльності, розвитку сучасної спортивної науки та підготовці спеціалістів цієї галузі, що забезпечувалось різними кафедрами медико-біологічних дисциплін, - з 1999 року кафедрою біології людини, з 2007 року – кафедрою біології спорту, з 2015 - кафедрою медико-біологічних дисциплін.
Науково-педагогічна діяльність кафедри спрямовані на базову підготовку студентів усіх спеціалізацій, перепідготовку спеціалістів з вищою освітою з таких теоретичних дисциплін, як біохімія, анатомія, фізіологія та спортивна фізіологія. З 1999 року розпочато підготовку магістрів зі спеціалізації „Фізіологія спорту”. З 2016 р. на кафедрі розпочалась підготовка магістрів зі спеціальності «Спортивна дієтологія».
Професорсько-викладацький склад кафедри медико-біологічних дисциплін і далі розвиває наукові розробки відомих вчених, які очолювали кафедри окремих медико-біологічних дисциплін і залишили по собі наукові школи та гідних послідовників, досягненнями яких може пишатися не лише кафедра, а й університет та вся спортивна наука. Це завідувачі кафедр: - анатомії: Віктор Колесников (1951-1959), Петро Ґудзь (1959-1982), Володимир Талько (1982-1990), а також професор цієї кафедри Олександр Щегольков та багато співробітників, які розробили морфологічні основи адаптації скелетних м'язів до різних фізичних навантажень; - біохімії: Ростислав Чаговець (1953-1959), Євген Кожухар (1959-1968), Анатолій Свиридов (1968-1972), Михайло Калінський (1972-1990), а також співробітники доцент Емілія Несен, Ірина Земцова, Ганна Осипенко, Людмила Путро, Григорій Кашпуровський та інші, які дослідили біохімічні механізми адаптації та корекції метаболізму під час м'язової діяльності з метою підвищення фізичної працездатності спортсменів; - фізіології: Михайло Горкін (1938-1972), Олександр Радзієвський (1972-1981), Володимир Ткачук (1981-1993) та після об'єднання кафедр (1990-1994), Михайло Філіппов (1994-1995), Олександр Приймаков (1996-2003), Володимир Ільїн (2004-2015), а також співробітники цієї кафедри професори Лідія Євгенієва, Володимир Моногаров, Віктор Міщенко, Лариса Шахліна, Валерій Смульський, Микола Дудін та доценти Валентина Брінзак, Олександр Гаєвський і багато інших, які розкрили фізіологічні механізми втоми та процесів відновлення організму спортсмена, розминки та ефективності тренувань.
З 2015 року колектив кафедри очолює доктор медичних наук, В.А. Пастухова.
На кафедрі започатковані дослідження в галузях молекулярної генетики спорту, гіпоксичних станів організму в горах та у м’язовій діяльності, біоритмологічних аспектів проблем адаптації до фізичних навантажень, психофізіології спорту, когнітивної психології.
Нині колектив кафедри працює у трьох наукових напрямах: «Визначення нормативних значень показників структурно-лінгвістичного та математичного аналізу варіабельності серцевого ритму для кваліфікованих спортсменів у різних видах спорту», керівник д.б.н., проф. Ільїн В.М.; «Взаємозв’язок соматичних, вісцеральних та сенсорних систем у кваліфікованих спортсменів на різних етапах підготовки», керівник д.м.н., Пастухова В.А.; «Особливості змін масоперенесення респіраторних газів в організмі спортсменів при фізичних навантаженнях різної інтенсивності в горах», керівник д.б.н. Філіппов М.М.
За останні п’ять років на кафедрі захищено дві докторські і 11 кандидатських дисертацій за спеціальністю 24.00.01 – олімпійський і професійний спорт, 2 докторських за спеціальністю 03.00.13 ‒ фізіологія людини і тварин. Кафедра підготувала молоду зміну фахівців – випускників аспірантури – доцентів Світлану Дроздовську, Руслана Кропту, Людмилу Станкевич, старших викладачів Руслана Троня та Юлію Хмельницьку.
Співробітники кафедри входять до комплексних наукових груп національних збірних команд України з греко-римської, вільної і жіночої боротьби (керівник - д.б.н., професор Г.В. Коробейніков), з легкої атлетики (к.фіз.вих., доцент Станкевич Л.Г.)
Карнаух Тетяна Володимирівна
Магістр-випускник Національного університету фізичного виховання і спорту України. У 2017-2018 рр. навчалась на кафедрі медико-біологічних дисциплін НУФВСУ за освітньою програмою «спортивна дієтологія», попередньо здобувши кваліфікацію фахівця з фізичної реабілітації (рівня спеціаліст) в цьому ж університеті.
З перших днів навчання була вражена високим професіоналізмом викладачів і їх вмінням дуже цікаво подавати навчальний матеріал, спираючись на власний практичний досвід і новітні наукові та освітні тенденції. В подальшому це вплинуло на мій вибір – я пов’язала моє життя з університетом і кафедрою медико-біологічних дисциплін, де наразі працюю викладачем. Викладацьку роботу одночасно поєдную з науковою – навчаюсь в НУФВСУ на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти за спеціальністю 091 «Біологія та біохімія» галузі знань 09 Біологія. Також втілюю здобуті знання і навички (зокрема, в межах написання кваліфікаційної роботи, проходження наукових практик) в практику роботи з пацієнтами клініки ментального здоров’я.
Щиро вдячна НУФВСУ і кафедрі медичної біології та спортивної дієтології (нова назва кафедри) за знання, досвід і натхнення постійно вдосконалюватись професійно та реалізовувати свій потенціал.
Петрущенкова Марія Сергіївна
Я, Петрущенкова Марія Сергіївна, навчалася у Національному університеті фізичного виховання і спорту України за освітньою програмою «Спортивна дієтологія» на Кафедрі медичної біології та спортивної дієтології і 2024 року здобула кваліфікацію Магістра з біології за спеціалізацією «Спортивна дієтологія» з відзнакою.
Оскільки я сама займаюся любительським спортом, навчання стало для мене найкращим періодом не лише наукових відкриттів та нових знань, а й зануренням у царину таких непростих, але шалено цікавих фундаментальних предметів, як нутриціологія, дієтологія, ендокринологія, нутригенетика, фізіологія, біологія, біохімія…
Наша програма навчання була добре продумана: вона включала як теоретичні курси, так і практичні заняття, що дозволяло закріпити знання на практиці. Викладачі нашої кафедри – справжні професіонали своєї справи, завжди готові відповісти на будь-які запитання, поділитися досвідом і допомогти розібратись у складних питаннях, з самого початку вони формували у нас здатність до критичного та клінічного мислення, емпатію, етичність, постійне вдосконалення та пошук в усіх сферах, де б ми не працювали. Надзвичайно цінно, коли навчання не обмежується лише лекціями та підручниками, а й охоплює реальні приклади з практики. До речі, період проходження практики був надзвичайно цікавим як для застосування та відшліфовування професійних навичок, так і для наукових пошуків!
Щиро вдячна викладачам Кафедри медичної біології та спортивної дієтології – а особливо завідуючій кафедри В.А.Пастуховій, викладачам Г.В.Лук’янцевій, С.В.Бабак, С.Б.Дроздовській, О.Л.Палладіній, І.І.Земцовій, Н.В.Вдовенко, В.Л.Орленко та всім іншим!
Після завершення навчання я працюю викладачем на кафедрі медичної біології та спортивної дієтології. Викладачі кафедри, яких я тепер можу, пишаючись, називати своїми колегами, дали мені можливість не лише самій опанувати нові знання, але й передавати їх моїм студентам.
Навчання на кафедрі медичної біології та спортивної дієтології стало цінною частиною мого професійного шляху та неймовірним досвідом, і я рекомендуватиму навчатися у нас усім, хто хоче глибоко зануритися у спортивну дієтологію, у процеси, що супроводжують фізичні навантаження та харчування і їх зв’язок, та як вони впливають на самопочуття, результати, якість та тривалість життя!
Я пишаюся, що навчалася, а тепер є викладачем нашої кафедри! Адже саме кафедра медичної біології та спортивної дієтології, окрім того, що дає безцінні академічні знання та підготовку, є єдиною в Україні, яка офіційно готує фахівців зі спеціальності «Спортивна дієтологія» (а практичні знання та навички, які студенти отримають під час навчання, стануть у нагоді не лише тим, хто працює зі спортсменами та сам займається спортом чи фізичною активністю, а й звичайним людям, які хочуть гарно виглядати, чудово себе почувати та бути здоровими!). А це дуже дорогого вартує!
Добриніна Євгенія Олександрівна
Хочу залишити відгук про своє навчання 2018 по 2020 рік навчання в НУФВСУ на кафедрі медико-біологічних дисциплін за спеціальністю Спортивна дієтологія.
Це була найбільш якісна навчальна програма з усіх, які я проходила за спеціальністю (у мене чимало різних сертифікатів та пройдених курсів, в тому числі міжнародних). Але саме університет дав мені потужну базу, структуровані глибокі знання, які зробили з мене професіонала.
Окремо хочу подякувати за неоціненні знання О.Л.Палладіній, це чудовий талановитий викладач, яка навчала нас не лише сухій теорії, але й робила з нас вдумливих, скрупульозних практиків. Її лекції та семінари завжди були цікавими, пізнавальними та інтерактивними.
Також дякую викладачу нутригенетики С.Б.Дроздовській. Цей предмет та його подача пробудили в мені цікавість та любов до глибоких досліджень людської генетики та її звʼязку з харчуванням.
Наразі я працюю за спеціальністю (влаштувалась на цю роботу, ще до завершення навчання в університеті, і працюю до теперішнього часу). Це найкраща продуктова IT-компанія України, ми створюємо мобільні продукти зі здорового способу життя для людей не тільки з Україні, а й з цього світу (основний ринок наших клієнтів - це США. Але окрім цього - Канада, Австралія, Європа та Азія). Моя позиція в компанії - Nutritional Director.
Гринь Катерина
Я, Гринь Катерина Володимирівна закінчила Національного університету фізичного виховання і спорту України зі спеціальності «Спортивна дієтологія» у 2022 році.
Хочу подякувати кафедрі та всім викладачам за таку глибинну базу знань та тісний контакт зі студентами. Відчувалось їх бажання передати нам свої знання, відчувалась дружня атмосфера єдності між студентами, яку з самого початку сформувала наш куратор О.Л.Палладіна, за що я особисто дуже вдячна. Комфортно навчатись, коли ти відчуваєш себе частиною команди студентів, які прагнуть здобути якісну освіту, розібратись в тих питаннях, які цікавлять.
Всі знання, які ми отримували, чітко адаптовувались під актуальні теми. Особливо хочу відмітити підхід Оксани Львівни, яка не просто давала нам теоретичні блоки, а в першу чергу стимулювала процес нашого розмірковування на задану тематику заняття, виходячи з вже отриманих нами знань. Цей підхід допомагає мені в моїй щоденній практиці дієтолога-нутриціолога, коли все частіше зараз приходять люди з непростими задачами по здоров’ю.
Як вчора пам’ятаю, як детально ми розбирали на парах всі можливі наслідки ковіду, хоча тоді ще не було можливості мати точну картинку, що проявляється як наслідки, але власне оці розмірковування, виходячи з розуміння механізмів дії, заклали фундамент у розумінні даної проблематики і допомагає у моїй діяльності і по сьогоднішній день.
Зараз працюю, як підприємець у Львові, маю свій кабінет в структурі фітнес-комплексу, є запрошеним спікером в бізнес-спільноти Львова, проводжу тренінги онлайн для ІТ-компаній на тему «Основа збалансованого харчування».
У 2022 виступала з лекцією у фаховому коледжі м. Щецин (Польща) з темою «Нутрітивна підтримка для здоров’я шкіри».
З вдячністю кожному викладачу та нашій завідуючій кафедри Вікторії Анатоліївні за створену можливість навчатись у кращих спеціалістів!
Бочарова Анастасія
Я, Бочарова Анастасія, навчалася в Національному університеті фізичного виховання і спорту України на другому магістерському рівні за спеціальністю «Біологія та біохімія», спеціалізація «Спортивна дієтологія» у 2023-2024 навчальному році.
Для мене цей період став не лише часом здобуття знань, але й можливістю знайти натхнення для професійного розвитку. Особливо цінною була комунікація з викладачами – справжніми професіоналами, які завжди були відкриті до діалогу, пояснювали складні моменти та щиро ділилися власним досвідом.
Практична складова навчання стала фундаментом моєї професійної діяльності, дозволила краще зрозуміти зв’язок між наукою та реальним життям, а також навчила застосовувати отримані знання на практиці.
Окрім цього, університет подарував мені друзів, однодумців і колег, які допомагали рости та ставали підтримкою в найважливіші моменти.
Іващенко Марія Миколаївна
Я, Іващенко Марія Миколаївна, випускниця Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ) 2021 р. Здобула кваліфікацію магістра з біології за спеціалізацією «Спортивна дієтологія».
Мій досвід навчання в цьому університеті залишив у моєму серці лише найтепліші спогади й найглибшу вдячність.
Я була щиро вражена професіоналізмом викладачів, які працюють на кафедрі. Кожен викладач демонстрував виняткову підготовку як у теоретичному, так і в практичному аспектах. Вони не просто ділилися знаннями, а були по-справжньому зацікавлені у формуванні висококваліфікованих, розумних та компетентних спеціалістів. Завдяки їм я отримала не лише глибоку теоретичну базу, але й набір практичних навичок, які щодня використовую у своїй роботі (наразі я веду онлайн консультування та супровід клієнтів, надаючи інформацію щодо можливості модифікації способу життя шляхом використання такого інструменту, як здорове харчування).
Протягом навчання я мала можливість порівнювати підхід до викладання з іншими міжнародними програмами, які я проходила онлайн. І можу з упевненістю сказати, що наукова база мого університету перевершує всі інші освітні платформи, де мені доводилося навчатися. За відносно короткий термін навчання я отримала настільки потужний багаж знань, що жодного разу не пошкодувала про свій вибір.
Окремо хочу згадати Г.В.Лук’янцеву, викладачку з фізіології травлення, чиї лекції й конспекти я досі зберігаю й використовую у своїй професійній діяльності. Її глибокі знання та доступна манера викладання стали для мене неоціненним джерелом натхнення та професійного розвитку.
Атмосфера університету була настільки дружньою й натхненною, що мені завжди хотілося йти на заняття. Ми мали чудову групу викладачів, які створили комфортні умови для навчання, і цим я дуже дорожу.
Якби у мене була можливість повернутися до цих часів, я б зробила це без жодних вагань. Ті роки навчання залишили яскравий слід у моєму житті, і я щиро вдячна університету та його викладачам за те, що вони допомогли мені стати тим фахівцем, яким я є сьогодні. Бажаю кафедрі випустити ще багато успішних і задоволених спеціалістів!
Ельміра Василівна Ігнатенко
Я, Ельміра Василівна Ігнатенко, навчалася в Національному університеті фізичного виховання і спорту України на кафедрі медико-біологічних дисциплін у 2019-2021рр., де здобула освітній ступінь магістра за спеціальністю 091 «Біологія» освітньою програмою «Спортивна дієтологія»
Нині я працюю нутриціологом. В НУФВСУ навчання проходило структуровано, комфортно, викладачі завжди надавали нам цікаву та необхідну інформацію, так само вимогливо оцінювали наші знання. Навчатись тут було досить доступно та зрозуміло. Дисципліни, знання з яких я найбільше використовую в роботі – «Спортивна дієтологія», «Біохімія харчування», «Нутриціологія», «Дієтологія у фітнесі», «Психологічні аспекти спортивної дієтології». Важливим є те, що частина дисциплін винесена на вільний вибір студента. Рівень подачі знань досить високий, так як і рівень вимог до студентів. Мені дуже подобалось навчатись у цьому вузі.
Наразі я здобуваю свою третю вищу освіту – клінічного психолога, тому мені є з чим порівнювати, впевнено можу сказати: навчання у НУФВСУ за спеціальністю «Спортивна дієтологія» було НАЙКРАЩИМ! Щиро вдячна НУФВСУ за надані знання та отриманий практичний досвід.
Каліга Анастасія
Група 2СД, рік випуску 2023
Моє навчання в магістратурі Національного університету фізичного виховання і спорту України на кафедрі медичної біології та спортивної дієтології стало одним із найважливіших етапів у моєму професійному та особистісному розвитку. Цей досвід перевершив усі мої очікування, забезпечивши мене не лише фундаментальними знаннями, але й практичними навичками, які я щодня використовую у своїй роботі.
Кафедра медичної біології та спортивної дієтології — це справжній осередок професійного підходу до підготовки майбутніх спеціалістів. Навчальна програма магістратури була ретельно продумана й охоплювала всі ключові аспекти спортивної дієтології: від основ метаболізму та біохімії до практичного застосування дієтологічних принципів у тренувальному процесі.
Особливу вдячність хочу висловити викладачам кафедри, які не лише ділилися своїм досвідом та знаннями, а й завжди були готові підтримати студентів, відповісти на питання і надихати на нові досягнення. Їхній професіоналізм, компетентність та індивідуальний підхід до кожного студента створювали атмосферу взаємоповаги та довіри.
Я отримала можливість брати участь у наукових проєктах кафедри, вивчаючи сучасні підходи до корекції харчування у спортсменів різного рівня підготовки. Цей досвід дав мені змогу зрозуміти, як правильно аналізувати потреби спортсменів, розробляти раціональні плани харчування і консультувати їх відповідно до індивідуальних цілей і завдань.
Навчання в НУФВСУ стало для мене унікальним досвідом, який допоміг сформуватися як спеціалісту в галузі спортивної дієтології. Я вважаю, що дана програма є чудовим вибором для всіх, хто прагне розвиватися в галузі спорту та здоров’я, здобувати глибокі знання й інтегрувати їх у практичну діяльність.
Я щиро вдячна всім викладачам, керівництву університету та моїм колегам-одногрупникам за цей неймовірний досвід.
Коротєєва Юлія
Отримала диплом магістра біології за спеціальністю «Спортивний дієтолог» у 2021р.
Для мене це не перша вища освіта. Працюючи у сфері профілактики здоров'я, зіткнулася з необхідністю отримати диплом державного зразка.
Вступивши до НУФВСУ на кафедру медико-біологічних дисциплін, була приємно вражена колективом студентів, які бажають здобути фундаментальні знання про здоров'я людини і пряму залежність від харчування та способу життя, які прагнуть робити цей напрямок метою свого життя і нести в маси, працюючи зі спортсменами і звичайними людьми.
Ціную можливість отримувати знання від професіоналів високого рівня! Професорів, лікарів-практиків. Серйозну теорію і безцінну практико-придатну інформацію отримала, навчаючись в університеті.
Приємно вразив прогресивний підхід до підбору дисциплін! У наш час НУФВСУ дає можливість дієтологам вивчати сучасну науку Нутригенетику - це вищий пілотаж!
Коцюба Світлана
Випускниця магістратури 2021-2023 років навчання
Найкращі роки – це студентські роки, а якщо ти навчаєшся на професію своєї мрії та потім працюєш за фахом, значить ти щаслива людина. Хочу відзначити, що навчальна програма вирізнялася сучасністю та актуальністю на ринку праці, гарна теоретична та практична база. За роки навчання ми неодноразово відвідували конференції найкращих дієтологів нашої країни.
Хочу висловити вдячність викладацькому складу, який завжди працював на найвищому рівні. Викладачі забезпечували індивідуальний підхід до кожного студента, допомагали розв'язувати складні питання та підтримували наші ініціативи. Із здобутим багажем знань, разом із своєю наполегливістю і великим бажанням мені вдалось досягнути в житті неабияких успіхів, тепер я почуваюся впевнено у своїй професійній діяльності.
Оксана Любчик
У 2023–2024 роках я здобувала освітній ступінь магістра за спеціальністю 091 Біологія та біохімія, за освітньою програмою «Спортивна дієтологія» на кафедрі медичної біології та спортивної дієтології НУФВСУ.
До вступу в магістратуру я вже пройшла багато курсів із нутриціології, але хотілося отримати ґрунтовні знання і підтвердити свої набуті. Рішення було правильним, адже цей період став для мене справжнім проривом як у професійному, так і в особистісному розвитку.
Що мені сподобалося найбільше? Предмет Морфо-функціональні особливості системи травлення, який викладала професорка Г.В.Лук’янцева, став для мене справжнім відкриттям. Жодні курси не дають такого глибокого розуміння фізіології травлення. Я намагалася «увібрати» кожне слово викладача, адже матеріал був надзвичайно цінним і практичним.
Особливо захопив іспит у вигляді ситуаційних задач, для розв'язання яких потрібно було ґрунтовно орієнтуватися у матеріалі. Готуватися було справжнім задоволенням! Як фахівець із досвідом консультацій, я можу сказати, що цей формат підготовки дійсно розширює професійний рівень.
Предмет Нутрігенетика. Це був абсолютно новий для мене напрямок! Спочатку матеріал здавався складним, але з часом я зрозуміла, наскільки це перспективна сфера. Професорка С.Б.Дроздовська викладала матеріал доступно і водночас надавала прикладні знання, які можна одразу використовувати в роботі.
Надзвичайно корисними були заняття з англійської мови, особливо завдяки спеціалізованій лексиці. Усього за два семестри я відчула значний прогрес, хоча заняття були лише раз на тиждень. Т.Г.Лук’янець, завідувачка кафедри української та іноземних мов, не лише допомогла відновити знання після семирічної перерви, але й надихнула продовжувати вдосконалювати англійську.
Окремо хочу відзначити мого наукового керівника - доцентку С.В.Бабак. Завдяки її підтримці та натхненню ми разом зробили понад 10 наукових публікацій! Це стало важливим фактором для мого кар’єрного зростання, адже роботодавця найбільше вразили саме ці досягнення.
Дуже щаслива, що обрала НУФВСУ та спеціальність «Спортивна дієтологія». Це не просто навчання, а шлях до професійного становлення. Сьогодні я маю стабільну базу клієнтів, престижну роботу та заробіток, про який рік тому могла лише мріяти.
Для мене це більше, ніж освіта — це основа для подальшого успіху!
Нечас Наталія
Я, Нечас Наталія Анатоліївна, випускник спеціальності 091 Біологія та біохімія спеціалізація «Спортивна дієтологія» , хочу висловити свою вдячність за можливість навчання в цьому закладі.
Протягом навчання я отримала ґрунтовні знання з біохімії харчування, морфо-фізіологічної організації функціональної системи травлення, нутрігеноміки та нутрігенетики, дієтології у фітнесі, які стали основою для мого професійного розвитку. Програма цих дисциплін була добре структурованою, сучасною та відповідала запитам ринку праці. Окремо хочу відзначити професіоналізм викладачів Н.В.Вдовенко, Ю.М.Панченко, Г.В.Лук’янцевої, С.Б.Дроздовської, які завжди були готові надати підтримку, відповісти на запитання та поділитися практичним досвідом.
Особливо корисними для мене були дисципліни «Біохімія харчування»; «Морфо-фізіологічна організація функціональної системи травлення»; «Нутрігеноміка та нутрігенетика»; «Дієтологія у фітнесі» та «Спортивна дієтологія».
Організація освітнього процесу більшості дисциплін відповідала сучасним методикам та високим стандартам. Компетентність викладачів саме цих дисциплін дозволяла ефективно засвоювати матеріал.
Я впевнена, що знання та навички, отримані в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, стали вагомою основою для моєї кар’єри.
Щиро дякую всьому колективу університету за вклад у мій професійний та особистісний розвиток.
Трофимчук Юлія
Я з теплотою згадую навчання в Національному університеті фізичного виховання і спорту з 2018 по 2020 років на спеціальності «Спортивна дієтологія».
Під час навчання отримала базові та практичні знання з дієтології, фізіології та нутриціології, які стали основою для моєї професійної діяльності. Освітній процес був якісним, а викладачі демонстрували високий професіоналізм та компетентність, використовуючи сучасні методики й інноваційний підхід до навчання, який супроводжувався доброзичливою атмосферою протягом всього навчання.
Нас занурювали в складний, але в той час дуже цікавий та важливий для спеціаліста світ біохімічних та фізіологічних процесів організму, без яких подальша практика була б складнішою.
Особливо цінним було те, що під час занять ми детально розбирали аналізи, вчилися працювати з ними та на основі отриманих даних розробляли індивідуальні меню та рекомендації, щодо вживання вітамінів та мінералів. Такий практичний підхід зробив знання не лише цікавими, але й максимально корисними для майбутньої професійної діяльності.
Мені дуже сподобалось, як викладачі доступно пояснювали матеріал, акцентуючи увагу на практичній цінності отриманих знань.
Під час проходження практики я отримала важливі навички, які в подальшому використовувала в своїй практичній діяльності і це допомогло відчути впевненість у собі як фахівцю.
Університет створив чудові можливості для саморозвитку та професійного зростання. Я вдячна за всі здобуті знання та досвід і з упевненістю рекомендую університет тим, хто мріє стати висококласним спеціалістом у своїй галузі.
Шаповал (Кузьмінова) Віолета
Я, Шаповал (Кузьмінова) Віолета Олександрівна, навчалась у Національному університеті фізичного виховання і спорту України 2020-2021 роки за спеціальністю «Спортивна дієтологія».
Я дуже ретельно шукала ЗВО, де я зможу отримати диплом з максимально комплексним та практичним підходом. І я не помилилась з вибором.
Щодня навчання для мене було дуже інформативним, що допомагає мені до сих пір. Викладачі завжди допомагали мені розбирати важкі та цікаві ситуації у харчуванні, підходах до клієнтів і не тільки.
Після навчання я зрозуміла, що хочу більше знань, тому продовжую здобувати освіту лікаря-едокринолога! Щоб максимально з комплексним підходом допомагати пацієнтам - і це щастя, знайти себе в цьому світі!
Шевцова Ольга
Я, Шевцова Ольга, випускниця 2020 року кафедри медико-біологічних дисциплін Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ), спеціальності 091 Біологія спеціалізація «Спортивна дієтологія»
Моє навчання припало на пандемію, але не зважаючи на виклики, я щиро вдячна університету та викладацькому складу, які забезпечили якісний навчальний процес. Кожен викладач доклав багато зусиль та знань у формуванні мене як спеціаліста.
Мій професійний досвід складає чотири роки: з 2021 року, працюю в Державному науково-дослідному інституті фізичної культури і спорту молодшим науковим співробітником, де плідно співпрацюю з національними збірними командами України з різних видів спорту, зокрема з сучасного п’ятиборства.
Фундаментальна підготовка, знання та досвід, які я отримала в університеті, безцінні та дають можливість вдосконалювати, впроваджувати новітні наукові підходи та покращувати результативність національних збірних команд України.
Я щиро вдячна кафедрі медичної біології та спортивної дієтології і НУФВСУ за можливості, які стали основою моєї професійної діяльності та особистісного розвитку.
Ященко Володимир
Я, Ященко Володимир, випускник Національного університету фізичного виховання і спорту України.
У період з 2022 по 2025 рік я мав честь навчатися у НУФВСУ за спеціальністю "Спортивна дієтологія". Це був надзвичайно важливий і корисний період мого життя, який заклав міцну основу для подальшого професійного розвитку.
Особливо хочеться висловити подяку за високий професійний рівень викладання. Викладачі університету продемонстрували не лише глибокі знання, але й здатність передати їх доступно та цікаво. Кожна лекція та практичне заняття були продумані до деталей і сприяли формуванню як теоретичних знань, так і практичних навичок.
Окрему вдячність хотілося б висловити за чудову організацію навчального процесу. Незважаючи на виклики, які стояли перед усіма навчальними закладами у цей непростий період, університет забезпечив усі необхідні умови для комфортного та якісного навчання.
Я отримав не лише спеціалізовані знання, а й мотивацію продовжувати розвиватися у сфері спортивної дієтології. Щиро дякую всьому колективу університету за підтримку, розуміння і професіоналізм.
Випускники аспірантури
Василенко Марина Миколаївна
Василенко Марина Миколаївна у 1991 році вступила до Національного університету фізичного виховання і спорту України, який закінчила у 1995 році з відзнакою, отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Фізична культура і спорт» та здобула кваліфікацію спеціаліста «викладач фізичної культури і спорту». Має другу вищу освіту за спеціальністю «Психологія» (спеціалізація «медична психологія»).
У період з 1995-1998 рр. навчалася в аспірантурі Національного університету фізичного виховання і спорту України та у 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Физические средства реабилитации в подростковой гинекологии» під керівництвом професора кафедри біології людини Філіппова М.М. та отримала ступінь кандидата наук з фізичного виховання і спорту зі спеціальності 24.00.02. «Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення».
У період з 1996-1998 працювала інструктором ЛФК у Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит». З 2000 по 2004 рр. працювала у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця на посаді викладача на кафедрі фізичного виховання і здоров’я. З 2011 року працювала на посаді доцента кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації Національного університету фізичного виховання і спорту України.
З 2004 року працює в Національному університеті фізичного виховання і спорту України на посаді ст. викладача, доцента, а з 2019 року на посаді професора кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації НУФВСУ.
У 2019 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти за темою: «Теоретичні і методичні засади професійної підготовки майбутніх фітнес-тренерів у закладах вищої освіти.
Виконує обов’язки заступника кафедри зі студентської наукової роботи. Є членом науково-методичної ради факультету здоров’я, фізичного виховання та туризму, членом редколегії наукового журналу Вісник Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (спеціальності; фізичне виховання і спорт, педагогіка). Автор понад 100 наукових та науково-методичних публікацій, в тому числі наукових праць, опублікованих міжнародних рецензованих фахових виданнях. Брала участь у Всеукраїнських та міжнародних конференціях. Пройшла наукове стажування у Вищій суспільно-природничій школі імені Вінцента Поля.
Серед науково-практичних інтересів має такі напрями, як: медична психологія, психосоматика, психофізичний тренінг, арт-терапія, психологія професійної комунікації у фітнесі. Є практикуючим психологом, автором тематичних вебінарів, лектором та бізнес-тренером у сфері фітнес-індустрії.
Дроздовська Світлана Богданівна
Дроздовська Світлана Богданівна - закінчила аспірантуру кафедри у 1998 році.
У 1999 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту України зі спеціальності 24.00.01 «Олімпійський і професійний спорт» за темою: «Контроль фізічного стану спортсменів за компонентами респіраторної вологовтрати та експірату».
У 2016 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук зі спеціальності 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин» за темою: «Фізіологічні та молекулярно-генетичні фактори фізичної працездатності у спорті».
З 2017 р. працює професором кафедри медико-біологічних дисциплін НУФВСУ. Виконує обов`язки заступника завідувача кафедри з наукової роботи. Керувала фундаментальним дослідженням, що виконувалось за рахунок видатків загального фонду державного бюджету за темою: «Молекулярно-генетичні особливості адаптації серцево-судинної системи до інтенсивних фізичних навантажень».
Є членом Вченої ради університету та наукової ради НДІ НУФВСУ, член українського фізіологічного товариства; європейського коледжу спортивних наук, представник України у науковому проекті «Athlome», редколегії журналу «Спортивна медицина».
Автор понад 130 наукових та науково-методичних публікації, в тому числі наукових праць, опублікованих міжнародних рецензованих фахових виданнях. Приймала участь із усними та стендовими доповідями у роботі 37 Всеукраїнських та міжнародних конференцій (за профілем кафедри), таких як: міжнародних наукових конгресах «Олімпійський спорт та спорт для всіх» (2010, 2018); конференціях «Актуальні питання спортивної медицини», м. Київ (2016, 2018); «Молодь та олімпійський рух» (2011, 2013, 2016, 2018); всеукраїнських з’їздах фахівців із спортивної медицини та лікувальної фізкультури (2008, 2016, 2019); з`їздах Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка (2010, 2015, 2019); Congresses of European College of Sport Science (2009, 2011, 2012, 2014, 2019), Conferences of Baltic Society of Sport Science (2014, 2015) та інш.
Кропта Руслан Віталійович
Кропта Руслан Віталійович – закінчив аспірантуру кафедри у 2003 році. У 2004 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту зі спеціальності 24.00.01 «Олімпійський і професійний спорт» за темою: «Моделювання функціональної підготовленості веслярів на етапі максимальної реалізації індивідуальних можливостей».
З 2006 року працює доцентом кафедри медико-біологічних дисциплін НУФВСУ. Має великий досвід з науково-методичного забезпечення підготовки збірних команд України з різних видів спорту: науковий консультант з планування і організації підготовки спортсменів у веслуванні академічному (1999-2008 рр.), проводив безпосередню підготовку спортсменів збірної команди України з веслування академічного до Чемпіонату світу U23 (2008-2010 рр.); керівник комплексної наукової групи з науково-методичного забезпечення, планування і організації підготовки спортсменів збірної команди України зі стрибків у воду (2010-2013 рр.); керівник комплексної наукової групи збірної команди України з легкої атлетики (з 2018 р.).
З 2015 р. працював старшим науковим співробітником лабораторії діагностики функціональних резервів Державного науко-дослідного інституту фізичної культури і спорту (ДНДІФКС). Основний напрям роботи – діагностика функціональних резервів спортсменів національних збірних команд України з веслування академічного, тріатлону, веслування на байдарках і каное, сучасного п’ятиборства, веслувального слалому, боксу, марафонського бігу, спортивної ходьби, тощо. З 2019 року очолює лабораторію діагностики функціональних, фізичних та технічних резервів Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту.
Автор понад 60 наукових та науково-методичних публікації, в тому числі наукових праць, опублікованих в міжнародних рецензованих фахових виданнях. Член Вченої ради ДНДІФКС, Українського фізіологічного товариства, редколегії журналу «Актуальні проблеми фізичної культури і спорту».
Майстер спорту України міжнародного класу з веслування академічного.
Нагороджений стипендією Кабінету Міністрів України видатним спортсменам, тренерам та діячам фізичної культури і спорту (2012 р.), Подяками Національного олімпійського комітету України (2010, 2018 р.), Почесною грамотою Міністерства молоді і спорту України (2019 р.).
Міщенко Вікторія Сергіївна
Міщенко Вікторія Сергіївна – закінчила аспірантуру кафедри у 2017 році. У 2018 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.13 «Фізіологія людини і тварин» за темою «Індивідуальні особливості психофізіологічного стану спортсменів за умови тренувальних навантажень».
З 2016 р. працює викладачем в НУФВСУ. Виконує обов`язки секретаря кафедри. Є членом українського фізіологічного товариства. Автор понад 35 наукових та науково-методичних публікацій, з них понад 10 – у фахових виданнях.
Сазонов Віталій Вячеславович
Тема роботи: «Корекція процесів відновлення в організмі кваліфікованих борців»
Спеціалізація: 24.00.04 – Олімпійський та професійний спорт»
Рік захисту: 2017
Де виконана робота: лабораторія ергогенних засобів у спорті ДНДІФВС
Місце роботи: ДНДІФВСУ, а потім – хокейна команда вищої ліги РФ
(«Хімік», хокейний клуб м. Воскресенськ)
Посада: науковий співробітник лабораторії ергогенних засобів у спорті Державного науково-дослідного інституту, а потім - спортивний лікар
Контактний телефон: +3809832006526
Станкевич Людимила Григорівна
Тема роботи: «Підвищення ефективності тренувальної діяльності спортсменів шляхом використання комплексу антиоксидантів»
Спеціалізація: 24.00.01 - Олімпійський та професійний спорт»
Рік захисту: 2007
Де виконана робота: кафедра медико-біологічних дисциплін НУФВСУ
Місце роботи: кафедра медико-біологічних дисциплін НУФВСУ
Посада: доцент
Контактний телефон: +380931522315
Станкевич Людмила Григорівна у 1988 закінчила Київський державний інститут фізичного виховання та спорту за спеціальністю «Фізична культура і спорт» та здобула кваліфікацію спеціаліста «Викладач фізичного виховання і спорту»
У період з 1982-2001 рр. працювала старшим лаборантом на кафедрі біохімії і гігієни та біології спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Станкевич Людмила Григорівна у 2007 захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту України зі спеціальності 24.00.01 «Олімпійський і професійний спорт» за темою: «Підвищення ефективності тренувальної діяльності спортсменів шляхом використання комплексу антиоксидантів». З 2002–2011 рр. працювала викладачем та старшим викладачем кафедри біології спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України.
З 2010-2020 рр. працює в Національному університеті фізичного виховання і спорту України на посаді доцента кафедри біології спорту та медико-біологічних дисциплін. Виконує обов`язки куратора магістрів за спеціальністю 091 «Біологія» та є відповідальною за курс «Фізіологія рухової активності» кафедри медико-біологічних дисциплін.
З 1983-2020 рр. входить до складу контрольно-наукових груп (КНГ), національних збірних команд України, приймає безпосередню участь по забезпеченню підготовки команд до Олімпійських ігор, Чемпіонатів Світу та Європи.
Автор понад 50 наукових та науково-методичних публікації, в тому числі наукових праць, опублікованих міжнародних рецензованих фахових виданнях. Приймала участь із усними та стендовими доповідями у роботі Всеукраїнських та міжнародних конференцій (за профілем кафедри), таких як: міжнародних наукових конгресах «Олімпійський спорт та спорт для всіх» (2010, 2018); з`їздах Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка (2010); у VI Міжнародній науково-практичній конференції м. Харків, 8-9 грудня (2016Ї); у X Міжнародній науково-методичній конференції журналу «Науковий часопис» (2015, 2019, 2020) та ін.
Тронь Руслан Анатолійович
Тронь Руслан Анатолійович - закінчив аспірантуру кафедри у 2013 році. У 2014 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту України зі спеціальності 24.00.01 «Олімпійський і професійний спорт» за темою: «Контроль спеціальної підготовленості кваліфікованих спортсменів в бойовому самбо».
З 2019 р. працює доцентом кафедри медико-біологічних дисциплін НУФВСУ. Виконує обов`язки заступника завідувача кафедри зі спортивної роботи.
Автор 20 наукових та науково-методичних публікацій, в тому числі наукових праць, опублікованих у міжнародних рецензованих фахових виданнях. Приймала участь із усними та стендовими доповідями у роботі 12 Всеукраїнських та міжнародних конференцій (за профілем кафедри), таких як: міжнародних наукових конгресах «Олімпійський спорт та спорт для всіх» (2010, 2018); конференціях «Актуальні питання спортивної медицини», м. Київ (2016, 2018); «Молодь та олімпійський рух» (2011, 2013, 2016) та ін.
Хмельницька Юлія Костянтинівна
Хмельницька Юлія Костянтинівна – закінчила аспірантуру кафедри у 2010 році.
У 2018 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук з фізичного виховання і спорту України зі спеціальності 24.00.01 «Олімпійський і професійний спорт» за темою: «Моделювання компонентів функціональної підготовленості кваліфікованих лижників-гонщиків з урахуванням умов змагальної діяльності».
З 2011 р. працює старшим викладачем кафедри медико-біологічних дисциплін НУФВСУ. Виконує обов`язки заступника завідувача кафедри з навчальної роботи. Є секретарем та членом Вченої ради факультету здоров’я, фізичного виховання і туризму НУФВСУ, член українського фізіологічного товариства.
Автор понад 20 наукових та науково-методичних публікації, в тому числі наукових праць, опублікованих міжнародних рецензованих фахових виданнях. Приймала участь із усними та стендовими доповідями у роботі Всеукраїнських та міжнародних конференцій (за профілем кафедри), таких як: ХІІІ XІV, XV Міжнародних наукових конгресах «Сучасний олімпійській спорт і спорт для всіх» (2009 – 2011 рр.); Міжнародній науковій конференції ГУФВС Республіки Молдова «Актуальні проблеми методології підготовки кваліфікованих спортсменів» (Кишинів, 2010); І Міжнародній заочній науково-практичній конференції «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних та спортивних наук» (Херсон, 2015); ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання» (Краматорськ, 2017); І Всеукраїнській науково-практичній Інтернет-конференції «Удосконалення тренувального процесу в зимових видах спорту (в тому числі і спортсменів з обмеженими можливостями, Харків, 2017); а також на науково-практичних конференціях кафедр біології людини, біології спорту та медико-біологічних дисциплін Національного університету фізичного виховання і спорту України (2010, 2011, 2015- 2019 рр.) та інше.
Випускники магістратури спеціалізації «Фізіологія спорту»
Призери олімпійських ігор та видатні спортсмени:
Зубковська Оксана Володимирівна - заслужений майстер спорту України, рекордсменка світу в стрибках у довжину серед спортсменів з вадами зору. Триразова параолімпійська чемпіонка: 2008 у Пекіні, 2012 у Лондоні та 2016 у Ріо –де-Жанейро. Триразова чемпіонка світу в стрибках у довжину серед параолімпійців — 2007 року у Бразилії, 2011 року в Туреччині та 2013 року у Франції.
Конюшок Сергій Олександрович - чемпіон світу з силового екстриму (стронгмену), багаторазовий рекордсмен Книги рекордів Гінесса, володар титулу «Найсильніша людина планети» вагою 105 кг, 2009. Нині – президент федерації стронгмену України.
Випускники магістратури, які працюють викладачами кафедри МБД та інших кафедр НУФВСУ
Радченко Лідія Олексіівна — кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри історії та теорії олімпійського спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Спичак Наталія Петрівна - кандидат наук з фізичного виховання та спорту,старший викладач кафедри здоров’я, фітнесу і рекреації, викладач кафедри водних видів спорту. Майстер спорту України з веслування на байдарках і каное, майстер спорту міжнародного класу з веслування на човнах «Дракон», заслужений тренер України.
Кропивницька Тетяна Анатоліївна — кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент кафедри професійного, неолімпійського та адаптивного спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України, молодший науковий співробітник Науково-дослідного інституту НУФВСУ.
Маслова Олена Володимирівна — кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент кафедри спортивної медицини Національного університету фізичного виховання і спорту України, заступник завідувача кафедри спортивної медицини з навчальної роботи.
Випускники магістратури, які займають адміністративні посади або займаються тренерською роботою.
Самуйленко Віталій Олександрович — магістр випуску 1997 року. Впродовж майже 20 років працював науковим співробітником лабораторії ТМСПРВС НДІ НУФВСУ, був керівником комплексної наукової групи національної збірної команди України з веслування на байдарках і каное. Нині – співробітник лабораторії функціонального тестування BANDA LAB.
Ромащук Крестина Олегівна – начальник штатної команди національної збірної команди України з легкої атлетики.
Рясна Вікторія – провідний тренер національної збірної команди України з легкої атлетики
Випускники магістратури, які працюють за кордоном
Криворученко Олена Вікторівна — кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент. Нині – проректор з наукової роботи Інституту фізичної культури і спорту Північно-східного університету ім. М.К. Аммосова (м. Якутськ).
Векла Павло Петрович – персональний тренер зі скелелазіння (м. Мюнхен, Німеччина).
Випускники магістратури, що нині навчаються в аспірантурі кафедри МБД:
Бондар Роман – аспірант 2-го року навчання
Седукін Данило — аспірант 2-го року навчання, тренер київської федерації ушу.
Новини та події кафедри
Сторінки
Склад кафедри
Наукова робота
На кафедрі виконуються 3 теми зведеного плану НДР у галузі фізичної культури і спорту на 2016-2020 рр.:
1. «Визначення нормативних значень показників структурно-лінгвістичного та математичного аналізу варіабельності серцевого ритму для кваліфікованих спортсменів у різних видах спорту», керівник д.б.н., проф. Ільїн В.М.;
2. «Взаємозв’язок соматичних, вісцеральних та сенсорних систем у кваліфікованих спортсменів на різних етапах підготовки», керівник д.м.н. Пастухова В.А.;
3. «Особливості змін масоперенесення респіраторних газів в організмі спортсменів при фізичних навантаженнях різної інтенсивності в горах», керівник д.б.н., проф. Філіппов М.М.
Наукові дослідження проводяться у наступних напрямах:
Метаболічні особливості пристосувальних реакцій організму спортсменів до фізичних навантажень та їх корекція Виконавці: к.б.н. Осипенко Г.А., к.б.н. Вдовенко Н.В.
- Антропометричні дослідження спортсменів. Включають вимірювання лінійних розмірів тіла (поздовжніх, поперечних, передньо-задніх), обхватних розмірів, діаметрів тіла, ваги тіла, а також товщини шкірно-жирових складок. Отримані дані використовуються для розрахунків: ваго-ростового індексу Кетле-Гульда-Каупа, індексів, які показують пропорції частин тіла (індекс Скела за формулою Манувріє), показника міцності статури (за Пін’є), площі поверхні тіла (за формулою Ісаксона), абсолютної та відносної маси кісткового, м’язового та жирового компонентів соми (за методом Й. Матейки) та ін. Дослідження спрямовані на вияв специфічних вимог виду спорту до фізичного розвитку і здібностей спортсменів, змін в соматотипі спортсмена, що відбуваються у процесі тривалих тренувань і забезпечують успішне виконання необхідних рухів для досягнення успіху. Виконавці: д.м.н. Пастухова В.А., к.б.н. Бабак С.В., к.м.н. Зіневич Я.В.
- Дослідження виникнення і протікання хронічного стомлення у спортсменів високого класу з метою визначення його розповсюдження в різних видах спорту, удосконалення системи контролю ступеня хронічного стомлення і профілактики розвитку синдрому хронічної втоми на основі оцінки їх фізичної підготовленості, функціонального і психофізіологічного стану (д.б.н. Ільїн В.М.)
- Визначення ритмокардіологічних маркерів індивідуальної стресорної стійкості спортсменів у різні періоди тренувальної і змагальної діяльності (д.б.н. Ільїн В.М.). За напрямком дослідження створено більше 40 публікацій. Захищено 4 магістерські роботи, 2 кандидатські дисертації.
- Дослідження гіпоксичних станів організму в горах та при м’язовій діяльності. У співробітництві з Міжнародним центром Астрономічних і Медико-екологічних досліджень при Президії НАН України вивчаються особливості масопереносу респіраторних газів у спортсменів при м’язовій діяльності у горах, досліджуються механізми адаптації системи дихання при різних термінах перебування на різних висотах. Виконано 4 магістерські роботи, захищено 1 докторську дисертацію. Виконавці: д.б.н. Філіппов М.М., д.м.н. Пастухова В.А., к.б.н. Лук’янцева Г.В.
- Дослідження у напрямі «Психофізіологія спорту»: дослідження функціональної системи, відповідальної за формування психофізіологічних станів організму спортсмена на різних етапах багаторічної підготовки; оптимізація психофізіологічних станів організму елітних атлетів в процесі тренувальної та змагальної діяльності; науково-методичне забезпечення та супровід збірних команд України з олімпійських видів боротьби та дзюдо; пошук критеріїв спортивного відбору на основі індивідуально-типологічних властивостей людини; дослідження особливостей функціональної асиметрії мозку і стан нейродинамічних та когнітивних функцій у спортсменів високої кваліфікації в умовах напруженої фізичної і емоційної діяльності. За напрямком дослідження надруковано більше 100-ти публікацій. Захищено 3 докторські і 9 кандидатських дисертацій. Виконавці: д.б.н. Коробейніков Г.В., д.б.н. Коробейнікова Л.Г.
- Дослідження у напрямі «Спортивна генетика»: пошук молекулярно-генетичних маркерів схильності до прояву різних фізичних якостей та високої фізичної працездатності у різних видах спорту шляхом дослідження частоти поліморфних варіантів однонуклеотидних поліморфізмів методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР); визначення комбінацій поліморфізмів генів, сприятливих для досягнення високої фізичної працездатності у різних видах спорту; визначення ролі генів у адаптації до напружених фізичних навантажень шляхом оцінки рівня експресії гена методом ПЛР у реальному часі; дослідження функціонального значення гена у м’язовій діяльності шляхом придушення його активності методом siRNA-інтерференції в експериментах на тваринах; пошук асоціацій поліморфізмів генів з показниками функціональних систем у спортсменів у стані спокою та при фізичних навантаженнях. За напрямком дослідження створено більше 70-ти публікацій. Захищено 7 магістерських робіт, 2 кандидатські і 1 докторська дисертація. Виконавці: д.б.н. Ільїн, В.М. д.б.н. Дроздовська С.Б., к.фіз. вих. Тронь Р.А.
№ | Прізвище Ім’я По-батькові | Керівник | Тема |
1 | Алвані Абдул Рахман | д.б.н. Ільїн В.М. | Контроль хронічної втоми у кваліфікованих спортсменів різних видів спорту |
2 | Шевченко Ганна Олегівна | д.б.н.Філіппов М.М. | Функціональні особливості організму партнерів у спортивних танцях на різних етапах змагальної підготовки |
3 | Петренко Наталія Борисівна | д.б.н.Філіппов М.М. | Вплив занять спортивними танцями на функціональний стан і фізичний розвиток дітей дошкільного віку з мовними відхиленнями |
4 | Котелевський Володимир Іванович | д.б.н. Коробейніков Г.В. | Теоретико-методологічні основи превентивної фізичної реабілітації вертебральної патології осіб першого зрілого віку |
5 | Міщенко Вікторія Сергіївна
| д.б.н.Коробейніков Г.В | Особливості психофізіологічних станів у борців високої кваліфікації в умовах психоемоційних навантажень |
6 | Андріюк Назарій Леонідович | д.м.н. Пастухова В.А. | Вплив вестибулярного навантаження на функціональний стан серцево-судинної та нервової систем у залежності від віку спортсменів |
7 | Ричок Тетяна Миколаївна | д.б.н. Коробейніков Г.В. | Особливості прояву нейродинамічних функцій борців високої кваліфікації залежно від типів вегетативної регуляції |
8. | Сосновський Володимир Володимирович | д.м.н. Пастухова В.А. | Особливості вегетативних і психо-фізіологічних реакцій людини в умовах складно-координаційної діяльності |
9. | Гончаренко Олександр Юрійович | к.м.н. Бєлікова М.В. | Вплив підвищення рухового навантаження на показники гіподинамії у осіб молодого віку |
10. | Денисенко Владислава Дмитрівна | д.б.н. Філіппов М.М. | Особливості прояву вестибуло-вегетативних реакцій організму акробатів різної кваліфікації та віку |
11. | Бондар Роман Олександрович | д.б.н. Коробейнікова Л.Г. | Фізіологічна оцінка та корекція рухової активності молоді засобами фітнес-технологій |
Контакти
Кафедра медико-біологічних дисциплін
вул. Фізкультури 1, м. Київ-150, 03150
Кафедра кафедри медико-біологічних дисциплін, корпус 4, каб. 405-414
Тел.+38 (044) 289-73-27, внутрішній 3109
E-mail uni_bio_sport@meta.ua