Кафедра історії та теорії олімпійського спорту
Радченко Лідія Олексіївна
Завідувач кафедри історії та теорії олімпійського спорту
Ми раді вітати Вас!
На даній сторінці Ви знайдете інформацію про нашу кафедру: навчання, нормативно-правову базу, новини українського та світового спорту, а також важливі події, заходи, конференції в яких Ви можете прийняти участь особисто.
- Вступ до спеціальності;
- Всесвітня історія фізичної культури і спорту;
- Історія олімпійського руху;
- Історія спортивного та олімпійського руху;
- Історія спортивного руху України;
- Основи теорії та методики підготовки спортсменів;
- Загальна теорія підготовки спортсменів;
- Теорія юнацького спорту;
- Актуальні проблеми сучасної фізичної культури і спорту;
- Актуальні проблеми сучасної підготовки спортсменів;
- Актуальні проблеми науково-методичного забезпечення підготовки спортсменів;
- Історичні аспекти, проблеми та протиріччя сучасного олімпійського спорту;
- Культурна спадщина олімпійського спорту;
- Олімпійський рух в Україні;
- Сучасна система спортивного тренування в олімпійському спорті;
- Олімпійський маркетинг;
- Функціональні системи та їх адаптація у процесі спортивної підготовки;
- Сучасні засоби та методи підготовки спортсменів;
- Сучасні технології управління спортивною підготовкою;
- Актуальні проблеми застосування екстремальних умов у підготовці спортсменів;
- Ергогенні засоби у сучасній підготовці спортсменів;
- Олімпійські ігри та передові системи олімпійської підготовки національних команд;
- Менеджмент у спортивній підготовці.
Перспективи подальшого розвитку олімпійського спорту значною мірою залежать від підготовки висококваліфікованих фахівців, здатних вирішувати складні завдання, орієнтуючись на світовий досвід, національні традиції й актуальні тенденції сучасності.
З метою підвищення ефективності підготовки студентської молоді, посилення ролі в навчальному процесі теоретичної, методологічної та світоглядної підготовки у 2016 р. шляхом об’єднання кафедри історії спортивного та олімпійського руху такафедри теорії і методики спортивної підготовки та резервних можливостей спортсменівуНУФВСУ утворили кафедру історії та теорії олімпійського спорту. Її очолює доктор педагогічних наук, професор, академік Української академії наук, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки України, заслужений професор НУФВСУ, почесний доктор Іберо-Американського інституту спорту, Казахської академії спорту і туризму, Державного університету фізичного виховання і спору Молдови, академій спорту Литви та Молдови, автор понад 350 науково-методичних праць Булатова Марія Михайлівна.
Особлива роль у створенні та становленні кафедри належить доктору педагогічних наук, професору, заслуженому діячеві науки і техніки України, ректору НУФВСУ (1986–2012) Платонову Володимиру Миколайовичу. Саме за його ініціативою до навчального плану університету (вперше у світі) у 1995 р. увійшла навчальна дисципліна «Олімпійський спорт», для викладання якої розробили і реалізували спеціальний комплекс організаційного та науково-методичного супроводження процесу підготовки студентів.
У видавництві «Олімпійська література» при НУФВСУ побачили світ перші фундаментальні підручники: «Олімпійський спорт» (1994, у двох томах, В.М. Платонов, С.І. Гуськов),«Система подготовкиспортсменов в олимпийском спорте. Общаятеория и еепрактическиеприложения (2004, В.М. Платонов)та «Енциклопедія олімпійського спорту» (2004, у п'яти томах під заг. ред. В.М. Платонова). Це сприяло не лише підвищенню рівня фахових знань студентів, але й надало їм нові можливості у працевлаштуванні після завершення навчання у вищому навчальному закладі.
Сьогодні викладання дисциплін на кафедрі історії та теорії олімпійського спорту здійснюється за допомогою визнаних у світі ґрунтовних навчальних видань, підготовлених фахівцями кафедри:«Загальна теорія підготовки спортсменів в олімпійському спорті» (2007, В.М.Платонов), «Олімпійський спорт» (2009; у 2 томах під заг. ред. В.М. Платонова), «Олімпійське сузір’я України. Атлети» (2010, С. Н. Бубка, М. М. Булатова; укр. та англ. мовами); «Олімпійське сузір’я України. Тренери» (2011, С. Н. Бубка, М. М. Булатова; укр. та англ. мовами); «Енциклопедія олімпійського спорту у запитаннях і відповідях» (2011, М. М. Булатова; укр. та англ. мовами), «Олімпійська освіта: теорія і практика» (2011, В.М. Єрмолова), «КультурноенаследиеДревнейГреции и Олимпийскиеигры» (2012, М. М. Булатова, С. Н. Бубка), «Олимпийскиеигры» (2012, у 2 томах; М.М. Булатова, С.Н. Бубка, В.М. Платонов), «Периодизацияспортивнойтренировки. Общаятеория и еепрактическоеприменение» (2013, В.М. Платонов), «Перша Всеросійська Олімпіада» (2013, С.Н. Бубка, М.М. Булатова), «Система подготовки спортсменов в олимпийском спорте.Общаятеория и еепрактическоеприменение» (2015, у 2 книгах, В.М. Платонов)та ін.
З 2016 р. на кафедріздійснюється підготовка магістрів галузі знань 01 «Освіта», спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», спеціалізацій «Олімпійський спорт» та «Теорія та методика спортивної підготовки в олімпійських видах спорту». Наукові дослідження, що виконують магістранти під загальним керівництвом професорсько-викладацького складу кафедри, охоплюють широке коло питань від загальних аспектів спортивної підготовки, особливостей функціонування окремих структур в олімпійському спорті до історичних, соціальних та педагогічних аспектів розвитку сучасного олімпійського спорту. Випускники магістратури матимуть змогу працювати науковими співробітниками у науково-дослідних установах та у науково-дослідних підрозділах ВНЗ, завідувачами лабораторій у спеціалізованих науково-дослідних закладах, викладачами у ВНЗ III і IV рівнів акредитації, провідними методистами з фізичної культури, тренерами-викладачами з видів спорту, начальниками команд та державними тренерами з видів спорту, керівниками підприємств спортивної спрямованості.
Наукова діяльність колективу кафедри здійснюється у трьох наукових напрямах: «Система підготовки спортсменів в олімпійському спорті»(керівники напряму:доктор педагогічних наук, професор В.М. Платонов, доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Ю.О. Павленко), «Історія та сучасність олімпійського спорту»(керівники напряму: доктор педагогічних наук, професор М.М. Булатова, доктор наук з фізичного виховання і спорту С.Н. Бубка), «Олімпійська освіта»(керівники напряму: доктор педагогічних наук, професор М.М. Булатова, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор В.М. Єрмолова).
Співробітниками та здобувачами було захищено три докторські роботи: С.Н. Бубка, Ю.О. Павленко, О.К. Козлова. Зокрема, в березні 2014 р. успішно пройшов захист дисертаційної роботи Бубки С.Н. «Олімпійський спорт: Давньогрецька спадщина та сучасний стан».
Діяльність кафедри історії та теорії олімпійського спорту НУФВСУ здійснюється у тісній взаємодії з різними структурними підрозділами галузі фізичного виховання і спорту на університетському, національному та міжнародному рівнях. На університетському рівні –співпраця зі спортивними та теоретичними кафедрами, аспірантурою, докторантурою, факультетами денної та заочної форм навчання, Науково-дослідним інститутом НУФВСУ тощо. На національному рівні – зв'язки з Українською академією наук, Державним науково-дослідним інститутом фізичної культури і спорту, Національним олімпійським комітетом та Олімпійською академією України, теоретичними та спеціалізованими кафедрами вищих навчальних закладів України. На міжнародному рівні – співпраця з відділом наукових досліджень Міжнародного олімпійського комітету, з Олімпійським музеєм у Лозанні, Міжнародною олімпійською академією, Міжнародним центром олімпійських досліджень, а також з різними зарубіжними вищими навчальними закладами, серед яких Національний інститут фізичного виховання (Барселона, Іспанія), Академія фізичного виховання (Варшава, Польща), Академія фізичного виховання, (Москва, Росія), Академія фізичного виховання і спорту (Пекін, Китайська Народна Республіка); Центр П’єра де Кубертена (Париж, Франція), Інститут фізичної культури (Ухань, Китайська Народна Республіка), Російський міжнародний олімпійський університет (Сочі, Росія), Державний університет фізичного виховання і спорту Республіки Молдова (Кишинів, Молдова), Казахська академія спорту і туризму (Астана, Казахстан), Олімпійський музей (Рига, Латвія) тощо.
На базі кафедри працює Міжнародний центр олімпійських досліджень та олімпійської освіти, а також лабораторія олімпійської освіти НДІ НУФВСУ.
Спортивна робота
Незважаючи на не тривалий час існування кафедри її скарбниця минулих та майбутніх випускників вже встигла поповнитись видатними спортсменами, серед яких:
Ромолданова Ірина - заслужений майстер спорту України з тхеквондо, чемпіонка та призерка чемпіонатів України, Європи, світу та різних міжнародних турнірів. Срібна призерка І Юнацький Олімпійських ігор у Сінгапурі (2010 р.), чемпіонка XXIX Всесвітньої літньої Універсіади в Тайбеї (2017 р.). Перша в історії українського тхеквондо спортсменка, що виборола золоту нагороду чемпіонату світу (2015 р.).
Гудим Валерія – майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики. Учасниця та фіналістка Олімпійських Ігор у Лондоні (2012 р.) та Ріо-де-Жанейро (2016 р.), багаторазова призерка Всесвітньої літньої Універсіади в Казані (2013 р.) та чемпіонка та срібна призерка літньої Універсіади в м. Кванджу в групових вправах (2015 р.), бронзова призерка чемпіонату світу (2013 р.), срібна та бронзова призерка перших Європейських Ігор в Баку (2015 р.). За досягнення високих спортивних результатів нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Гомон Євгенія - майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики. Бронзова призерка чемпіонату світу (2013 р.), учасниця та фіналістка Олімпійських Ігор у Лондоні (2012 р.) та Ріо-де-Жанейро (2016 р.). Багаторазова призерка Всесвітньої літньої Універсіади в Казані (2013 р.) та чемпіонка та призерка літньої Універсіади в м. Кванджу в групових вправах (2015 р.). За досягнення високих спортивних результатів нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня
Мазур Вікторія - майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики. Учасниця та фіналістка Олімпійських Ігор у Лондоні (2012 р.). Багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та міжнародних змагань. Срібна та бронзова призерка Всесвітньої літньої Універсіади в Казані (2013 р.).
Геращенко Ірина - майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики (стрибки у висоту). Учасниця Олімпійських Ігор у Ріо-де-Жанейро (2016 р.). Багаторазова призерка чемпіонатів України, Європи та світу, срібна призерка Всесвітніх ігор військовослужбовців (2015 р.), срібна призерка літньої Універсіади в м. Тайбей (2017 р.).
Давиденко Антон – майстер спорту України зі стрибків на батуті. Чемпіон та призер національних та міжнародних змагань. Бронзовий призер чемпіонату Європи в командному заліку (2018 р.).
Бакастова Юлія - майстер спорту України з фехтування на шаблях. Багаторазова чемпіонка та призерка національних та міжнародних змагань. Бронзова призерка молодіжного чемпіонату Європи у командній першості (2018 р.).
Павлюк Денис – майстер спорту міжнародного класу з сучасного п’ятиборства. Багаторазовий переможець національних та міжнародних змагань. Срібний призер чемпіонату світу в естафеті (2016 р.).
Жукова Світлана – майстер спорту міжнародного класу з плавання в ластах, чемпіонка Європи (2013 р.), багатократна призерка Європи (2012 – 2014 рр., 2017 р.), тричі срібна (2012 р, 2013 р., 2015 р.) та бронзова призерка чемпіонатів світу (2016 р.). Учасниця Всесвітніх Ігор (2017 р.), рекордсменка України
Гандей Володимир – майстер спорту з шорт-треку, чемпіон етапу Кубка Європи (2017 р., 2018 р.)
Барзюк Оксана – кандидат в майстри спорту з веслування, чемпіонка Європи з веслування на човнах Дракон (2018 р.)
Новини та події кафедри
Сторінки
Склад кафедри
Наукова робота
Виконували теми згідно зі Планом НДР НУФВСУ на 2021–2025 роки:
- «Історіографія олімпійських видів спорту як джерело вивчення олімпійської спадщини» № державної реєстрації 0121U108333
Керівник теми – доктор педагогічних наук, професор М.М. Булатова
- «Структура і зміст багаторічної підготовки спортсменів у сучасних умовах розвитку спорту» № державної реєстрації 0121U108197
Керівник теми – доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор О.К. Козлова
Заплановані на 2023 р. етапи виконано.
Загальна кількість співробітників кафедри – 20, з них:
- штатних працівників – 15
- сумісників (внутрішні) – 4
- сумісників – 1
Загальна кількість виконавців НДР – 30, з них:
- штатних працівників – 15
- сумісників (внутрішні) – 4
- сумісників – 1
- аспірантів –10
Список виконавців НДР
№ з \п | ПІБ | Вчене звання, ступінь | Посада | Штатні / внутрішні сумісники/ сумісники/ аспіранти |
1. | Булатова М.М. | д.п.н., професор | професор | сумісник |
2. | Платонов В.М. | д.п.н., професор | професор | штатний |
3. | Козлова О.К. | д.фіз.вих., професор | професор | штатний |
4. | Радченко Л.О. | д.фіз.вих., доцент | завідувач кафедри | штатний |
5. | Безмилов М.М. | д.фіз.вих., доцент | доцент | штатний |
6. | Єрмолова В.М. | к.фіз.вих., доцент | професор | штатний |
7. | Драгунов Л.О. | к.п.н., доцент | доцент | штатний |
8. | Лях-Породько О.О. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штатний |
9. | Єрєменко О.А. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штатний |
10. | Щєрбашин Я.С. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штатний |
11. | Томашевський В.В. | к.фіз.вих., доцент | доцент | сумісник |
12. | Єгупов М.В. | к.філос.н. | доцент | штатний |
13. | Сиваш І.С. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штатний |
14. | Улан А.В. | к.фіз.вих. доцент | доцент | штатний |
15. | Кроль І.М. | к.фіз.вих. | ст. викладач | штатний |
16. | Дьоміна А.А. | к.фіз.вих. | ст. викладач | сумісник |
17. | Загітова М.Г. | к.фіз.вих. | викладач | штатний |
18. | Гапонова Л. Ю. | – | викладач | штатний |
19. | Кос Р.С. | – | викладач, аспірант | сумісник |
20. | Лимаренко Н.П | – | викладач аспірант | сумісник |
21. | Ромолданова І.О. | – | аспірант |
|
22. | Кузнєцова О.М. | – | аспірант |
|
23. | Петронюк А. | – | аспірант |
|
24. | Костюченко В.К. | – | аспірант |
|
25. | Ши Шенвень | – | аспірант |
|
26. | Чжан Фенмін | – | аспірант |
|
27. | Ван Ханьпен | – | аспірант |
|
28. | Лянь Сяо | – | аспірант |
|
29. | Подгурський С.А. | – | здобувач |
|
30. | Молочко І. | – | аспірант |
|
Докторські та кандидатські дисертації, захищені на кафедрі історії та теорії олімпійського спорту
Докторські дисертації – 7:
- Павленко Ю.О. Організаційно-методологічні основи формування науково-методичного забезпечення підготовки національних команд до олімпійських ігор (2012)
- Козлова О.К. Теоретико-методичні основи підготовки спортсменів високої кваліфікації в умовах професіоналізації (на прикладі легкої атлетики) (2013)
- Бубка С.Н. Олімпійський спорт: давньогрецька спадщина і сучасний стан (2014)
- Сушко Р.О. Теоретико-методичні основи розвитку спортивних ігор в умовах глобалізації (на матеріалі баскетболу) (2018)
- Височіна Н.Л. Психологічне забезпечення у системі підготовки спортсменів в олімпійському спорті (2018)
- Радченко Л.О. Історичні, організаційні та методологічні засади культурно-освітньої складової сучасного олімпійського руху (2021).
- Безмилов М.М. Теоретико-методичні основи централізованої підготовки найближчого резерву національних збірних команд в ігрових видах спорту (на матеріалі баскетболу) (2023)
Кандидатські дисертації, дисертації на здобуття ступеня доктора філософії - 21:
- Рудковська Т.І. Контроль підготовленості кваліфікованих спортсменок, які спеціалізуються у синхронному плаванні (2012)
- Лопатенко Г.О. Підвищення ефективності передстартової підготовки кваліфікованих спортсменів у фехтуванні на основі застосування позатренувальних засобів (2014)
- Щербашин Я.С. Олімпійська освіта в системі формування гуманістичних цінностей школярів (2014)
- Козлова Н.О. Тренувальні центри в системі олімпійської підготовки спортсменів (на матеріалі фехтування) (2014)
- Большакова І.В. Періодизація багаторічної підготовки плавців (2015)
- Добринська В.Н. Удосконалення спеціальної підготовленості спортсменок вищої кваліфікації у легкоатлетичному багатоборстві (2015)
- Дрюков О.В. Діяльність дитячо-юнацьких спортивних шкіл на сучасному етапі розвитку спорту (2016)
- Єсєнтаєв Т.К. Навколишнє середовище тренувальної та змагальної діяльності спортсменів (2016)
- Коваленко Н.П. Спортсмен в умовах професіоналізації та комерціалізації спорту вищих досягнень (2017)
- Бойко І. А. Добровольча діяльність в олімпійському спорті (2018)
- Дьоміна А.А. Соціоісторичні умови розвитку жіночого спорту в країнах Північної Африки та Близького Сходу (2018)
- Загітова М.Г. Організаційні засади діяльності регіональних центрів олімпійських досліджень та освіти в Україні (2018)
- Кроль І.М. Культурна спадщина олімпійського руху в системі олімпійської освіти (2019)
- Нікітенко О.В. Розвиток спритності та координації спортсменів, які спеціалізуються у боротьбі та бойових мистецтвах (на матеріалі рукопашного бою) (2019)
- Улан А.М. Орієнтація підготовки фехтувальників з урахуванням функціональної асиметрії» (2019)
- Козлов К.В. Структура і зміст підготовки легкоатлетів у першій стадії багаторічного вдосконалення (2020)
- Тракалюк Т.О. Удосконалення фізичної підготовки кваліфікованих танцюристів на основі розробки диференційованої програми розвитку рухових якостей (2020)
- Кучерявий О.М. Організаційно-методичні засади впровадження дистанційних технологій в систему олімпійської освіти (2021)
- Мохаммед Фахмі Рабін. Реалізація інтенсивного підходу до участі кваліфікованих спортсменів у змаганнях у системі річної підготовки (на матеріалі легкої атлетики) (2021)
- Іваненко Г.О. Організаційно-методичні засади інтеграції олімпійської освіти в освітній процес студентської молоді (2021)
- Ван Вей Формування технічної майстерності кваліфікованих легкоатлетів у системі річної підготовки (на матеріалі стрибка у довжину) (2021)
- Подгурський С.А. Диференційований підхід до швидкiсно-силової підготовки кваліфікованих спортсменів різних вагових категорій у таїландському боксі (2023)
– проведено аналіз розвитку футболу в регіонах України
– проаналізовано діяльність Української асоціації футболу, Української футбольної діаспори
– здійснено аналіз роботи Залів слави українських футболістів та тренерів
– визначено фактори ризику перетренованості і травматизму (спортивно-педагогічні, медико-біологічні та психологічні) у процесі багаторічної підготовки спортсменів з урахуванням віку та статі
– надано данні щодо травматизму спортсменів у різних видах спорту та його профілактики на різних етапах багаторічної підготовки
Кількість опублікованих наукових праць за темами – 95 та їх обcяг у сторінках – 487.
Консультації з питань участі українських спортсменів в Олімпійських іграх – 227:
- фахівці регіональних відділень НОК України (24);
- керівники регіональних відділень ОАУ (24);
- керівники регіональних Центрів олімпійської освіти та досліджень (4);
- керівники, вчителі загальноосвітніх навчальних закладів (150);
- методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти (24).
№ | НАЙМЕНУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ | Кількість |
1 | Молоді вчені, які працюють на кафедрі (до 35 років) (Улан А.М., Сиваш І.С.) | 2 |
2 | Науковців до 35 років, що отримували премії, з них: (із зазначенням ПІБ) | 0 |
– гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених | 0 | |
– гранти Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень | 0 | |
– щорічні гранти Президента України для обдарованої молоді | 0 | |
– щорічні премії Президента України для молодих учених | 0 | |
– премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень науково-технічних розробок | 0 | |
– премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України | 0 | |
– стипендії Верховної Ради України | 0 | |
– стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених | 0 | |
3 | Наукові праці, конференції, у яких брали участь молоді вчені (із зазначенням ПІБ) (Улан А.М., Сиваш І.С.) | 19 |
4 | Опубліковано монографій, з них: | 0 |
– за кордоном | 0 | |
5 | Опубліковано підручників, навчальних, методичних посібників | 0 |
6 | Публікації (статей), усього одиниць, з них: | 5 |
– статей у зарубіжних виданнях, у тому числі: (із зазначенням ПІБ) (Улан А.М., Сиваш І.С.) | 1 | |
– у міжнародних науковометричних базах даних (Scopus, Web of science для соціогуманітарних Copernicus) (із зазначенням ПІБ) | 2 | |
| Опублікованих у міжнародній науковометричній базі Scopus (із зазначенням ПІБ) (Сиваш І.С.) | 1 |
| опублікованих у міжнародній науковометричній базі Web of science (із зазначенням ПІБ) | 0 |
| опублікованих у міжнародній науковометричній базі Copernicus (Улан А.М.) | 1 |
7 | Взято участь у наукових заходах (семінарах, конференціях, симпозіумах), усього, з них: | 14 |
– всеукраїнських (із зазначенням ПІБ) (Улан А.М., Сиваш І.С.) | 7 | |
– міжнародних (із зазначенням ПІБ) (Улан А.М., Сиваш І.С.) | 7 | |
8 | Подано проєктів наукових робіт на конкурс молодих учених (із зазначенням ПІБ) | 0 |
9 | Молоді вчені, які є експертами у Експертній раді МОН або інших дорадчих органах (із зазначенням ПІБ) | 0 |
10 | Кількість молодих вчених, які залишилися на кафедрі після закінчення аспірантури (до 35 років) (Улан А.М., Сиваш І.С.) | 2 |
№ | Прізвище, ім’я, по- батькові аспіранта | Прізвище, ім’я, по- батькові наукового керівника | Тема |
1. | Петронюк Анастасія Володимирівна | Доктор педагогічних наук, професор Платонов Володимир Миколайович | Управління процесом технічного вдосконалення юних спортсменів (на матеріалі фігурного катання) |
2. | Костюченко Вадим Костянтинович | Доктор педагогічних наук, професор Булатова Марія Михайлівна
| Гуманітарна освіта та гуманістичне виховання в системі підготовки юних футболістів: традиційні та інноваційні підходи |
3. | Ши Шенвень | Доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Радченко Лідія Олексіївна | Організаційні умови впровадження засад сталого розвитку у систему природоохоронної діяльності організаційних комітетів Олімпійських ігор |
4. | Лимаренко Наталія Петрівна | Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, професор Єрмолова Валентина Михайлівна | Організаційно-методичні засади інтеграції олімпійської освіти в діяльність закладів дошкільної освіти |
5. | Іванов Олексій Сергійович | Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Приймак Марія Михайлівна | Організаційні умови формування корпоративних комунікацій у фітнес-організаціях |
6. | Кос Руслан Сергійович | Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Улан Аліна Миколаївна | Відбір дітей до груп початкової підготовки з футболу з урахуванням раннього початку занять спортом |
7. | Чжан Фенмін | Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Єременко Олександр Анатолійович | Розвиток швидкісних здібностей кваліфікованих спортсменів на етапі підготовки до вищих досягнень (на матеріалі легкоатлетичного спринту) |
8. | Кузнецова Олена Миколаївна | Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Єременко Олександр Анатолійович | Управління достартовим станом юних тхеквондистів на етапі спеціалізованої базової підготовки |
9. | Юй Байхуей | Доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Козлова Олена Костянтинівна | Удосконалення технічної майстерності кваліфікованих стрибунів у довжину з урахуванням індивідуальних особливостей |
10. | Ван Ханьпен | Доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Безмилов Микола Миколайович | Побудова етапу безпосередньої підготовки команд високої кваліфікації до головних змагань року у баскетболі 3х3 |
11. | Лянь Сяо | Доктор наук з фізичного виховання і спорту, професор Безмилов Микола Миколайович | Комплексний контроль підготовленості баскетболістів в процесі централізованої підготовки найближчого резерву національних збірних команд |
МЕТА ТА ЗАВДАННЯ
Метою діяльності студентського наукового гуртка кафедри історії та теорії олімпійського спорту (далі СНГ) полягає в стимулюванні наукової активності молодих науковців та розвитку їхніх дослідницьких навичок до проведення досліджень у галузі історії та теорії олімпійського спорту.
Основні завдання СНГ:
1. Сприяти активному залученню здобувачів вищої освіти до виконання наукових тем, які розробляються кафедрою.
2. Ознайомлювати здобувачів вищої освіти з науковими стандартами написання наукових робіт, включаючи структуру, оформлення та стиль викладу.
3. Навчати здобувачів вищої освіти методів проведення досліджень і підготовки наукових публікацій, що включає аналіз літератури та формулювання гіпотез.
4. Створювати умови для активізації творчого потенціалу здобувачів вищої освіти, заохочуючи їх до самостійної роботи та ініціативи в дослідженнях.
5. Консультувати здобувачів вищої освіти щодо підготовки та публікації їхніх наукових робіт у фахових журналах, що включає редагування текстів і вибір відповідних видань.
6. Організовувати наукові заходи: семінари, конференції та круглі столи для обміну досвідом та ідеями між студентами та викладачами.
7. Налагоджувати співпрацю з іншими науковими гуртками та організаціями для розширення можливостей участі в спільних проєктах.
8. Досліджувати сучасні проблеми в галузі олімпійського спорту та освіти, формуючи у здобувачів вищої освіти критичне мислення та аналітичні навички.
Кафедра історії та теорії олімпійського спорту забезпечена сучасною матеріально-технічною базою для здійснення здобувачами вищої освіти наукової діяльності, включаючи бібліотечні фонди.
СТРУКТУРА ТА ДІЯЛЬНІСТЬ ГУРТКА
На кафедрі історії та теорії олімпійського спорту функціонує дві Секції СНГ:
1. Історія олімпійського спорту.
2. Теорія та методика спортивної підготовки в олімпійських видах спорту.
У 2023-2024 навчальному році до складу студентського наукового гуртка кафедри історії та теорії олімпійського спорту входило 28 членів.
НАУКОВІ ЗАХОДИ
Здобувачі вищої освіти активно беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, конкурсах і симпозіумах, зокрема:
- International Olympic Case Study Competition;
- Міжнародна конференція молодих вчених «Молодь та олімпійський рух»;
- Міжнародна студентська наукова конференція «Спорт та сучасне суспільство»;
- ІІ Міжнародна конференція студентів «Олімпійський спорт і освіта: погляд у майбутнє»;
- Всеукраїнський конкурс наукових робіт (здобувач кафедри – Чорний Артем здобув 1 місце);
- Презентація та захист кваліфікаційних робіт;
- Всеукраїнська олімпіада «Олімпійський та професійний спорт».
Контакти
Кафедра історії та теорії олімпійського спорту
вул. Фізкультури 1, м. Київ-150, 03150
корпус 6, кім. 101 – 106, 401 – 408
Тел.: +38(044)-287-68-21
Е-mail: itos-kaf@uni-sport.edu.ua