Кафедра здоров'я, фітнесу та рекреації


Андрєєва Олена Валеріївна
Завідувач кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації
Ми раді вітати Вас!
Кафедра здоров'я, фітнесу та рекреації готує спеціалістів за напрямом «Здоров'я людини» для здобуття таких професійних кваліфікацій: фітнес-тренер; інструктор з аеробіки; інструктор тренажерної зали; фахівець з організації дозвілля; вчитель фізичної культури. Кафедра також забезпечує підготовку магістрів за спеціальністю «Фітнес та рекреація».
- Види оздоровчо-рекреаційної рухової активності;
- Теорія і технології оздоровчо-рекреаційної рухової активності;
- Основи теорії здоров'я;
- Методика навчання основ здоров'я;
- Оздоровчо-рекреаційні технології;
- Основи науково-дослідної роботи;
- Основи здорового способу життя;
- Діагностика і моніторинг стану здоров'я;
- Рекреаційні технології (теоретичні основи фізичної рекреації, СПА-технології, рекреаційні ігри, оздоровчий туризм та орієнтування, похід);
- Фітнес-технології (силовий фітнес, аеробіка, ментальний фітнес, аквафітнес, функціональний тренінг);
- Професійна майстерність;
- Ознайомча практика;
- Практика за профілем майбутньої роботи;
- Наукові засади формування здорового способу життя;
- Наукові дослідження в рекреації;
- Наукові основи персонального тренінгу;
- Інноваційні технології у фітнесі;
- Інноваційні технології в рекреації;
- Психологія у сфері фітнесу і рекреації;
- Менеджмент і маркетинг у сфері фітнесу і рекреації;
- Магістерська практика;
- Сучасні фітнес-технології у фізичному вихованні студентів (аквафітнес, оздоровчий фітнес, атлетизм).
- Сучасні аспекти формування професійної майстерності
Кафедру здоров'я, фітнесу та рекреації було створено 2007 року для навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців за напрямом «Здоров'я людини» і професійним спрямуванням «Фітнес та рекреація». З 2007 до 2009 року кафедру очолювала професор Булатова М.М., з 2010 до 2014 року завідувачем кафедри був професор Дутчак М. В. З 2014 року кафедру очолює професор Андрєєва О.В.
Кафедра має статус випускової з підготовки бакалаврів за напрямом 6.010203 «Здоров'я людини» для здобуття таких професійних кваліфікацій: фітнес-тренер; інструктор з аеробіки; інструктор тренажерної зали; фахівець з організації дозвілля; вчитель фізичної культури. Кафедра також забезпечує підготовку магістрів за спеціальністю 8.01020303 «Фітнес та рекреація» (кваліфікації: консультант з питань здорового способу життя; персональний фітнес-тренер; менеджер у сфері фітнесу та рекреації; науковий співробітник у сфері фітнесу та рекреації).
На кафедрі працюють висококваліфіковані фахівці, серед яких: доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Дутчак Мирослав Васильович; доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Андрєєва Олена Валеріївна; кандидат педагогічних наук, доцент Благій Олександра Леонідівна; кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Василенко Марина Миколаївна; кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Єракова Любов Анатоліївна; кандидат педагогічних наук, доцент Левицький Віталій Васильович; кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Довгич Олександр Олександрович; кандидат педагогічних наук, доцент Козакова Клавдія Георгіївна.
Навчальна діяльність реалізується у процесі викладання навчальних дисциплін: «Види оздоровчо-рекреаційної рухової активності», «Теорія і технології оздоровчо-рекреаційної рухової активності», «Рекреаційні технології», «Фітнес-технології», «Основи теорії здоров’я», «Основи персонального тренінгу», «Наукові засади здорового способу життя», «Менеджмент і маркетинг у сфері фітнесу і рекреації» тощо. Практичні заняття проводять провідні фітнес-тренери у навчально-оздоровчому комплексі «Олімпійський стиль» та фітнес-центрах м. Києва.
Для викладання згаданих дисциплін у видавництві «Олімпійська література» НУФВСУ переклали та видали фундаментальні підручники: «Основы персональной тренировки» за редакцією Роджера В. Э., Томаса Р. Б.; «Старение и двигательная активность» за редакцією Джоунс С. Д., Дебри Дж. Р.; «Здоровье детей и двигательная активность» за редакцією Бар-Ора О. Роуланда Т.; «Здоровий спосіб життя» за редакцією Паффенбаргера Р.С., Ольсена Е.; «Оздоровчий фітнес» за редакцією Хоулі Є. Т., Френкса Б.Д. та інші.
Відповідно до навчального плану науково-педагогічним складом кафедри упорядковані тексти лекційних курсів, здійснено методичне забезпечення практичних занять, розроблено систему контрольних, курсових, дипломних та магістерських робіт.
Науково-педагогічні працівники кафедри брали активну участь у розробці Галузевого стандарту вищої освіти з підготовки бакалаврів за напрямом 6.010203 «Здоров’я людини», який затверджений наказом МОН України від 28.05.2013 р. № 618.
Важливий напрям роботи кафедри – науково-дослідна діяльність відповідно до Зведеного плану НДР у галузі фізичної культури і спорту за темою 3.9 «Удосконалення наукових засад спорту для всіх, фітнесу та рекреації». Кафедра ініціювала проведення щорічної Міжнародної науково-практичної конференції «Здоров’я і рухова активність: соціально-економічні та медичні аспекти». Науково-педагогічні працівники кафедри, студенти щорічно беруть активну участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, конгресах та інших наукових заходах. Ними підготовлено та видано низку навчальних посібників та монографій, значну кількість наукових статей з проблем формування здорового способу життя, розвитку спорту для всіх, обґрунтування та впровадження фітнес та рекреаційних технологій. З 2007 року співробітниками й аспірантами кафедри за науково-дослідними темами було опубліковано понад 400 друкованих праць, підготовлено та захищено 13 дисертаційних робіт, з яких 1 – докторська.
Кафедра активно заохочує талановиту студентську молодь до участі в науково-дослідній роботі. Вони мають можливість проводити дослідження у співпраці з лабораторією «Теоретико-методичні основи фізичного виховання школярів та молоді» Науково-дослідного інституту університету.
Одним з напрямів діяльності кафедри є виховна та громадська робота. Доброю традицією стало щорічне проведення квесту для першокурсників з метою ознайомлення зі структурою, історією і традиціями університету, Київського фестивалю з фітнесу та рекреації, Ярмарку вакансій у сфері фітнесу та рекреації, всеукраїнської студентської олімпіади. Студенти кафедри беруть активну участь як волонтери під час проведення загальноміських та державних тематичних заходів.
Серед відомих випускників кафедри призери Чемпіонату світу 2009 року та Всесвітньої універсіади 2011 року з важкої атлетики Тоноян Р. і Токар Б.; призер Кубка світу 2008 року та Всесвітньої універсіади 2011 року зі спортивної ходьби Парфенюк В.; чемпіонка світу 2013 року з черлідингу Марченко А.
Кафедра тісно співпрацює з Олімпійською академією України, Всеукраїнським центром фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх», комісією «Спорт для всіх» Національного олімпійського комітету України, Федерацією спортивного туризму України, фізкультурно-спортивними товариствами «Спартак» і «Колос» та з іншими громадськими організаціями, а також з різними закладами фітнес-індустрії.
Видатні спортсмени кафедри
СТРИЖАК Артем – майстер спорту України зі спортивного орієнтування. Чемпіон України з лижного орієнтування, чемпіон України з велосипедного орієнтування 2011 – 2014 рр., член національних збірних команд України з лижного та велосипедного орієнтування, тренер юнацької та юніорської збірних команд України зі спортивного орієнтування на велосипедах.
Капко Ігор Орестович - президент Федерації пауерліфтингу, майстер спорту України з пауерліфтингу, заслужений тренер України з пауерліфтингу (2009), тренер вищої категорії.
Відзнаки та нагороди
- 2001 – 2016 – дипломи Національної федерації пауерліфтингу України
- 2004 – диплом Національної федерації важкої атлетики
- 2007 – відзнака Київської міської державної адміністрації
- 2008 – диплом Національної федерації фехтування та диплом Європейської федерації фехтування
- 2011 – Почесна грамота Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту
- 2013 – відзнака Київської міської державної адміністрації «Найкращий тренер року»
- 2013, 2014 – почесна грамота Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак
- 2015 – відзнака Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак», «Тренер року»
- 2016 – подяка Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства «Спартак»
ТОКАР Богдан – майстер спорту України з важкої атлетики, призер чемпіонату світу 2009 року та Всесвітньої універсіади 2011 року з важкої атлетики.
ТОНОЯН Размік – майстер спорту України міжнародного класу з дзюдо, призер Чемпіонату світу 2009 р., призер Всесвітньої універсіади 2011 р.
ПАРФЕНЮК Віктор – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики, призер Кубка світу 2008 р., призер Всесвітньої універсіади 2011 року зі спортивної ходьби.
ТКАЧЕНКО Тетяна – майстер спорту України міжнародного класу з черлідингу, чемпіонка світу з черлідингу 2011 року, чотириразова чемпіонка Європи, багаторазова чемпіонка України з черлідингу.
ХОХЛОВА Марія – майстер спорту України міжнародного класу з черлідингу, чемпіонка світу 2012 року, бронзова призерка чемпіонатів світу 2010, 2011 років, багаторазова чемпіонка Європи та України, срібна призерка чемпіонату Азії, бронзова призерка Чемпіонату світу серед студентів 2014 року.
Новини та події кафедри
Відповідальний за спортивну роботу – Садовський Олексій Олександрович, старший викладач кафедри здоров’я, фітнесу та рекреації
Контактні дані:
E-mail: Sadovskiyoleksiy@gmail.com
тел. +38 (044) 287-64-05 додатковий 31-78
Склад кафедри
Вже третій рік поспіль кафедра здоров'я, фітнесу та рекреації організовує студентську олімпіаду зі спеціальності «Фітнес і рекреація». У 2016 р. ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності "Фітнес і рекреація" відбудеться 30 березня–1 квітня.
Олімпіада є змаганням з творчого застосування здобутих знань, умінь і навичок, виявлення рівня професійної підготовленості студентів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.
Теоретичні та практичні завдання для учасників, передбачені положенням всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фітнес і рекреація»:
І. Теоретичні знання перевіряються у 2 етапи:
1) оцінювання знань з професійно-теоретичних дисциплін шляхом тестування з наступних тем: діагностика фізичного стану; програмування занять з видів фітнесу; класифікація фітнес-програм; фактори ризику виникнення захворювань; техніки виконання окремих вправ у силовому фітнесі, пілатесі, аеробіці, аквааеробіці. Тривалість проведення тестування: 60 хвилин.
2) підготовка персональної програми оздоровчо-рекреаційних занять згідно ситуаційного завдання. Тривалість виконання ситуаційного завдання: 90 хвилин.
ІІ. Практичні навички оцінюються після проведення учасниками фрагменту практичного заняття з використанням фітнес-технологій (у форматі групових занять). Час проведення фрагменту заняття до 10 хвилин.
Заявки на участь у Олімпіаді (повністю заповнені та підписані анкети) подаються до НУФВСУ (у паперовому вигляді на пошту університету та електронному вигляді на е-mail кафедри) до 10 березня 2016 р.
Адреса університету:
Національний Університет фізичного виховання і спорту України, 03680, м. Київ, вул.Фізкультури, 1
Тел.: +38 (044) 287-64-05 (кафедра здоров'я, фітнесу та рекреації), після відповіді додатковий номер 31-78
E-mail кафедри здоров'я, фітнесу та рекреації: kaf-ZFR@ukr.net
ПОЛОЖЕННЯ
АНКЕТА УЧАСНИКА
Наукова робота
Виконується тема «Теоретико-методологічні засади оздоровчо-рекреаційної рухової активності різних груп населення» згідно Плану НДР на 2016-2020 роки
Загальна кількість співробітників кафедри - 30
з них штатні працівники - 18
сумісники – 12
Загальна кількість виконавців НДР – 38
з них штатні працівники – 18
сумісники – 12
здобувачі – 0
аспіранти – 8
Список виконавців НДР
П.І.Б. | Вчений ступінь, звання | Посада | Штатні / сумісники | |
1. | Андрєєва О.В. | д.фіз.вих., професор | завідувач кафедри | штат |
2. | Дутчак М.В. | д.фіз.вих., професор | професор | сумісник |
3. | Сущенко Л.П. | д.пед.н., професор | професор | сумісник |
4. | Благій О.Л. | к.пед.н., доцент | доцент | штат |
5. | Василенко М.М. | к.фіз.вих.,доцент | доцент | штат |
6. | Єракова Л.А. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штат |
7. | Козакова К.Г. | к.пед.н. | доцент | штат |
8. | Омельченко Т.Г. | к.фіз.вих. | доцент | штат |
9. | Воробйова А.В. | к.фіз.вих. | доцент | сумісник |
10. | Довгич О.О. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штат |
11. | Мартин П.М. | к.фіз.вих., доцент | доцент | сумісник |
12. | Капко І.О. | к.фіз.вих., доцент | доцент | сумісник |
13. | Горенко З.А. | к.біол.н. | доцент | сумісник |
14. | Гоглювата Н.О. | к.фіз.вих. | ст. викладач | штат |
15. | Баженков Є.В. | к.фіз.вих. | ст. викладач | сумісник |
16. | Хрипко І.В. | к.фіз.вих. | ст. викладач | сумісник |
17. | Ковальова Н.В. | к.фіз.вих. | ст. викладач | штат |
18. | Кириченко В.М. | к.пед.н. | викладач | штат |
19. | Саїнчук О.М. | к.фіз.вих. | викладач | штат |
20. | Садовський О.О. |
| ст. викладач | штат |
21. | Бабич А.О. |
| викладач | сумісник |
22. | Волощенко Ю.М. |
| викладач | штат |
23. | Катерина У.М. |
| викладач | штат |
24. | Лисакова Н.М. |
| викладач | сумісник |
25. | Стрижак А.О. |
| викладач | сумісник |
26. | Паламарчук О.І. |
| викладач | сумісник |
27. | Щур Ю.В. |
| викладач | штат |
28. | Томіліна Ю.І. |
| викладач | штат |
29. | Шиманський Г.М. |
| викладач | штат |
30. | Благій В.О. |
| викладач | штат |
31. | Оріховська А.С. |
| аспірант |
|
32. | Сухомлинов Р.О. |
| аспірант |
|
33. | Пасічняк Л.В. |
| аспірант |
|
34. | Левинська К.І. |
| аспірант |
|
35. | Малкова Д.С. |
| аспірант |
|
36. | Підгайна В.О. |
| аспірант |
|
37. | Чеверда А.О. |
| аспірант |
|
38. | Лук’янчикова Г.Д. |
| аспірант |
|
39. | Грищук А.М. |
| ст. лаборант |
|
| Всього |
|
| 18/12
|
Кількість захищених в спеціалізованих вчених радах університету, з них: докторських дисертацій -
кандидатських дисертацій - 3
Кількість захищених у спеціалізованих радах інших університетів, з них:
докторських дисертацій -
кандидатських дисертацій - 1
Дисертації, захищені співробітниками та аспірантами, а також здобувачами інших організацій в НУФВСУ у поточному році
№ | П.І.Б. | Науковий керівник (консультант) | Шифр спец-ті | Назва роботи | Дата захисту | Номер диплома та дата затвердження |
| Ячнюк М.Ю | Благій О.Л. | 24.00.02 | Технологія впровадження засобів активного туризму в рекреаційну діяльність студентської молоді | 27 січня 2016 | ДК-035306 12 травня 2016 |
|
Баженков Є.В. |
Дутчак М.В. |
24.00.02 | Функціонування та розвиток громадського сектору в системі оздоровчо-рекреаційної рухової активності державних службовців |
12 квітня 2016 | ДК-037139 1 липня 2016 |
|
Самер К.І. Хадер |
Андрєєва О.В. |
24.00.02 | Організаційно-методичні засади впровадження фітнес-технологій у фізичне виховання студентської молоді Палестини |
27 травня 2016 | ДК-039063 29 вересня 2016 |
Дисертації, захищені співробітниками, аспірантами та здобувачами НУФВСУ в інших установах у поточному році
№ | П.І.Б. | Назва установи, науковий керівник (консультант) | Шифр спец-ті | Назва роботи | Дата захисту | Номер диплома та дата затвердження |
| Кириченко В.М. | НПУ імені М. Драгоманова (Пангелова Н.Є.) | 13.00.02 | Методика розвитку координаційних здібностей учнів основної школи у процесі занять баскетболом | 22 червня 2016 |
|
Тема НДР:Теоретико-методологічні засади оздоровчо-рекреаційної рухової активності різних груп населення (керівники теми – професор, д.фіз.вих. Дутчак М.В., професор, д.фіз.вих. Андрєєва О.В.)
Основні наукові результати: Проаналізовано та узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід організації оздооровчо-рекреаційної рухової активності різних груп населення .Обґрунтовано методи дослідження.
Кількість виконавців: 38
Кількість опублікованих наукових праць за темою - 89 та їх обсяг у сторінках - 442
Інші важливі досягнення у науково-дослідній діяльності:
Надання науково-методичної допомоги Всеукраїнському центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Всеукраїнському центру здоров’я Інституту стратегічних досліджень МОЗ України, Лізі танцю України, Федерації альпінізму і скелелазіння України, Міжнародному центру дитячо-юнацького туризму, компанії «Fitnesservice», фітнес та велнес- центрам м. Києва.
Недоліки в роботі та пропозиції щодо їх усунення
Відсутність спеціального обладнання для проведення наукових досліджень
№ | НАЙМЕНУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ | |
1 | Кількість співробітників кафедри, з них: | 30 |
|
| 18 |
|
| 12 |
2 | Кількість співробітників-виконавців НДР | 38 |
3 | Кількість аспірантів, які беруть участь у виконанні тем НДР | 8 |
4 | Кількість студентів, які беруть участь у виконанні тем НДР | 24 |
5 | Загальна кількість тем, які розробляє кафедра, з них: |
|
|
|
|
|
| 1 |
|
|
|
6 | Загальний обсяг фінансування, тис.грн. |
|
7 | Кількість дисертацій, захищених співробітниками, аспірантами та здобувачами кафедри, з них: |
|
|
|
|
|
| 3 |
|
|
|
|
| 1 |
8 | Кількість опублікованих наукових праць, з них: | 96 |
|
|
|
|
|
|
|
| 2 |
|
|
|
|
| 11 |
|
| 23 |
|
| 21 |
|
| 39 |
| З них публікацій у науково-метричних базах даних (Scopus, Web of science та аналогічного рівня) | 8 |
9 | Кількість присвоєних вчених звань |
|
10 | Кількість наукових розробок, підтверджених актами впровадження | 5 |
11 | Кількість авторських свідоцтв |
|
12 | Подано заявок на видачу охоронних документів, усього одиниць, в тому числі: |
|
| – патентів на винаходи в Україні |
|
| – патентів на винаходи за кордоном |
|
13 | Отримано охоронних документів, усього одиниць, в тому числі: |
|
| – патентів на винаходи в Україні |
|
| – патентів на винаходи за кордоном |
|
14 | Кількість договорів про творчу співпрацю (країни, організації, інститути) |
|
15 | Кількість проведених наукових заходів (семінарів, конференцій, симпозіумів): |
|
| – з них: всеукраїнських |
|
| – міжнародних |
|
| в тому числі: – які зареєстровані у МОН |
|
16 | Взято участь у виставках, всього |
|
| з них: – у національних |
|
| – у міжнародних |
|
17 | Взято участь у наукових заходах (семінарах, конференціях, симпозіумах), усього | 27 |
| з них: – всеукраїнських | 14 |
| – міжнародних | 13 |
18 | Загальна кількість співробітників кафедри, які беруть участь у НМЗ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 | Виступи на телебаченні та радіо з проблем ФК і С |
|
20 | Кількість науковців, що отримували премії, з них: (із зазначенням ПІБ) |
|
| – гранти Президента України |
|
| – премії Президента України |
|
| – премії Верховної Ради України |
|
| – премія Кабінету Міністрів України |
|
| – стипендії Верховної Ради України |
|
| – стипендії Кабінету Міністрів України для молодих |
|
21 | Кількість медалей, урядових нагород (із зазначенням ПІБ) |
|
22 | Інші нагороди, дипломи, премії, грамоти (Томіліна Ю.І.) | 1 |
Контакти
Кафедра здоров’я, фітнесу та рекреації
вул. Фізкультури 1, м. Київ-150, 03150
кафедра здоров’я, фітнесу та рекреації, корпус 1, кім. 410
Тел.: + 38 (044) 287-64-38 (деканат), внутрішній 3178
E–mail: Kaf-zfr@ukr.net