Кафедра хореграфії і танцювальних видів спорту








Соронович Ігор Михайлович
Завідувач кафедри хореографії і танцювальних видів спорту
Ми раді вітати Вас!
На даній сторінці Ви знайдете інформацію про нашу кафедру: навчання, нормативно-правову базу, новини українського та світового спорту, а також важливі події, заходи, конференції в яких Ви можете прийняти участь особисто.
- Цикл танцювальних видів спорту:
- ТМТДОВС (спеціалізація – спортивний танець)
- ТМТДОВС (спеціалізація – сучасний танець)
- ТМТДОВС (спеціалізація – акробатичний рок-н-рол)
- Спортивні танці та методика їх викладання
Цикл хореографії:
- Історія театру
- Методика викладання бального танцю
- Мистецтво балетмейстера
- Методика викладання народно-сценічного танцю
- Методика викладання класичного танцю
- Стрейчинг
- Ансамбль
- Хореографія у спорті
- Методологія і організація наукових досліджень у мистецтвознавстві
- Історія хореографічного мистецтва
- Зразки всесвітньої хореографії
- Методика викладання історико-побутового танцю
- Основи режисури та акторська майстерність у хореографії
Спортивний танець – досить молодий вид спорту, але він є спадкоємцем стародавнього й улюбленого в усі віки мистецтва танцю з його прагненням до фізичної досконалості й душевної гармонії.
Рейтинг популярності цього виду спорту останнім часом значно зростає завдяки тому, що заняття спортивним танцем істотно впливають на гармонійний розвиток особистості. Адже спортивний танець один з небагатьох видів спорту, у якому однакову роль відіграє рівень підготовки обох партнерів, об’єднаних у танцювальну пару, які є представниками різних статей.
Розуміння керівництва Національного університету фізичної культури і спорту України сучасних вимог до розвитку фізичної культури і спорту, а також підтримка з боку Асоціації спортивного танцю України призвели до рішення вченої ради університету щодо створення у ВНЗ у 2002 році кафедри спортивного танцю.
З березня 2003 року кафедру очолює Ігор Михайлович Соронович – майстер спорту міжнародного класу зі спортивного танцю, чотириразовий чемпіон України (1996-1999 рр.), дворазовий фіналіст кубків світу зі спортивного танцю.
Основними завданнями кафедри є підготовка висококваліфікованих тренерів зі спортивного танцю, попит на яких, з огляду на нестримний розвиток та популяризацію цього виду спорту серед різних верств населення, стрімко зростає.
Кафедра працює над розробкою та створенням комплексного теоретичного і методичного забезпечення навчального-тренувального процесу для тренерів зі спортивного танцю, повністю якої досі нема.
Кафедра забезпечує своїх студентів сучасними знаннями з техніки викладання спортивного танцю, методики організації тренувального процесу, підготовки організаційних питань щодо проведення змагань усіх рівнів з цього виду спорту – від клубних до найпрестижніших офіційних чемпіонатів.
Вперше в історії України звання майстрів спорту міжнародного класу зі спортивного танцю отримала танцювальна пара Ігор Соронович та Оксана Бойко – фіналісти чемпіонату Європи серед команд формейшн, фіналісти Кубку світу 1997-1998 рр. Саме ця танцювальна пара у 1997 році вперше здобула ліцензію, що давала право представляти Україну у фінальних змаганнях World Games, які відбувалися у Фінляндії. А тепер Ігор Соронович та Оксана Бойко передають свої знання молодим та готують нових чемпіонів.
Танцювальна пара Дмитро Влох та Ольга Урумова – дворазові чемпіони світу серед юніорів та молоді, володарі кубка світу у програмі десяти танців, абсолютні багаторазові чемпіони України, чемпіони Європи серед дорослих першими в історії України були удостоєні звань заслужених майстрів спорту України. Тренерами цієї пари є Ігор Соронович та Оксана Бойко.
Кафедра пишається здобутками своїх вихованців – майстра спорту міжнародного класу Анастасії Кисліної, Владислава Долі, Євгена Моцного, Олексія Куцика, Юрія Прохоренка, Марії Сукач, майстрів спорту Станіслава Портаненка, Дмитра Гриненка, Лілії Дмитраш, Олега Негрова, Олега Сидоренка, Наталії Сіянко, Тетяни Рожкової, Ярослава Белея, Іллі Малетіна, а також Андрія Дикого, Ірини Жебрак, Антона Переводчика, Дарії Довгальової, Дмитра Дикусара, Ксенії Горб, Юлії Гірди, Максима Павловського, Лілії Гладюк, Ярослава Галая та багатьох інших.
У 2009 році з метою вдосконалення організаційної структури університету кафедру спортивного танцю об’єднано з кафедрою спортивних видів гімнастики, з цього моменту і до тепер основною структурною одиницею підготовки спеціалістів з танцювальних видів спорту стає цикл спортивного танцю в складі кафедри спортивних видів гімнастики і танців.
На кафедрі проводять дослідження, які спрямовані на удосконалення системи оцінювання виступів спортсменів у фінальних змаганнях та підвищення об’єктивності суддівства, та дослідження з проблем психологічної підготовки спортсменів високого рівня, підвищення їхніх функціональних можливостей тощо.
Для організації та проведення спортивної роботи з ініціативи кафедри та за сприяння керівництва університету в квітні 2004 року було створено Клуб спортивного танцю НУФВСУ «Супаданс», який є громадською організацією і відповідно до чинного законодавства є членом національної федерації – Асоціації спортивного танцю України, що представляє вихованців університету на всеукраїнській та міжнародній спортивних аренах. Клуб спортивного танцю НУФВСУ «Супаданс» став справжньою творчою лабораторією для наукових досліджень магістрантів й аспірантів кафедри, молодих високопрофесійних тренерських кадрів, а також майбутніх чемпіонів світу зі спортивного танцю.
Вже доброю традицією стало проведення на базі університету найпрестижніших спортивних змагань зі спортивного танцю, а саме міжнародних змагань «KYIV OPEN», «UKRAINIAN OPEN», участь у яких бере участь понад 1000 танцювальних пар, чемпіонату України, відкритих змагань «Кубок Університету», «Ритми Києва» та «Каштани Києва». Завдяки чудовим можливостям університету та хорошій організації ці змагання мають високий авторитет та визнання не тільки в України, але й за її межами.
Кафедра також здійснює підготовку спеціалістів з таких танцювальних видів спорту як акробатичний рок-н-рол та сучасні танці, які усе більше набувають масового поширення і потребують тренерів-фахівців найвищого рівня кваліфікації. Кафедра завершує роботу над розробкою напряму підготовки спеціалістів з хореографії.
З липня 2014 року кафедру спортивного танцю перейменовано на кафедру хореографії і танцювальних видів спорту. З 2015 року заплановано розпочати набір на навчання за напрямом підготовки хореографія.
Перелік дисциплін, що викладаються на кафедрі хореографії і танцювальних видів спорту
- Цикл танцювальних видів спорту:
- ТМТДОВС (спеціалізація – спортивний танець)
- ТМТДОВС (спеціалізація – сучасний танець)
- ТМТДОВС (спеціалізація – акробатичний рок-н-рол)
- Спортивні танці та методика їх викладання
Цикл хореографії:
- Історія театру
- Методика викладання бального танцю
- Мистецтво балетмейстера
- Методика викладання народно-сценічного танцю
- Методика викладання класичного танцю
- Стрейчинг
- Ансамбль
- Хореографія у спорті
- Методологія і організація наукових досліджень у мистецтвознавстві
- Історія хореографічного мистецтва
- Зразки всесвітньої хореографії
- Методика викладання історико-побутового танцю
- Основи режисури та акторська майстерність у хореографії
Видатні спортсмени
Дікусар Дмитро Петрович, майстер спорту України, народився 24 жовтня 1985 року в м. Одеса. З шести років займався спортом – спортивною гімнастикою, потім бальними танцями. З 2002 р. виступав у парі з Ксенією Горб, пара була призерами чемпіонату України, фіналістами міжнародних змагань, фіналістами кубка Європи з латиноамериканських танців, призерами Кубка світу з латиноамериканських танців. У 2007 р. закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України, за спеціальністю олімпійський і професійний спорт, кваліфікація викладач фізичної культури, тренер зі спортивного танцю. У 2008р. успішно закінчив магістратуру НУФВСУ за спеціальністю психологія спорту. Учасник проектів «Танці з зірками» і «Танцюю для тебе» в парі зі співачками Іриною Білик, Настею Каменських й актрисою Ольгою Сумською. У 2011 р. брав участь як хореограф в програмі «Танці з зірками» на телеканалі «Росія».
Коб’юк Ігор Сергійович, майстер спорту України, народився 27 грудня 1985 року в м. Ужгород. У 2007 р. закінчив НУФВСУ з відзнакою. Отримав диплом за спеціальністю олімпійський та професійний спорт, кваліфікація викладач фізичного виховання і тренер зі спортивного танцю. 2008р. успішно закінчив магістратуру НУФВСУ за спеціальностю психологія спорта. Чемпіон України у стандартній програмі серед дорослих та професіоналів, призер чемпіонату Європи, переможець багатьох міжнародних змагань, фіналіст міжнародного фестивалю Blackpool dance festival (5 місце). Тренер зі спортивного танцю клубу спортивного танцю НУФВСУ «СУПАДАНС». З 2013р. суддя міжнародної категорії WDC.
Дикий Андрій Володимирович, майстер спорту України, народився 12 грудня 1978 року в м. Києві. З самого дитинства його життя пов'язане з танцями. Чемпіонати, змагання, участь у різних конкурсах – все це допомогло йому стати тим, ким він є сьогодні.
- 1985–1992 рр. – навчався в ансамблі бального танцю «Фантазія».
- 2000–2004 рр. – клуб спортивного танцю «Юріс».
- У 2001 р. заснував клуб спортивного танцю «Оріон».
- У 2003 р. закінчив Національний університет фізичного виховання і спорту України.
- 2004–2010 рр. – займався самостійної професійною діяльністю.
- 2007 р. фіналіст чемпіонату Європи , призер багатьох англійських турнірів UK, International, Blaсkpool в категорії «Професіонали».
- Учасник проекту «Танці з зірками» в парі з Лілею Ребрик.
Глєбов Мстислав Віталійович, майстер спорту України, народився 6 жовтня 1985 в м. Києві З 1994 р. почалася танцювально-спортивна кар'єра в клубі спортивного танцю «Аматор-спорт-данс», тренери Мирослав і Алла Кеба. З 1994 до 1997 рр. виступав у парі з Анастасією Щепіліною, з 1998-2002 рр. з Яною Ярославською. Призер кубка Європи з 10 танців, фіналіст міжнародних турнірів та чемпіонатів України за стандартною програмою, учасник міжнародного Блекпульского фестивалю. У 2006 р. закінчив НУФВСУ, отримав диплом за спеціальністю олімпійський і професійний спорт, кваліфікація викладач фізичної культури, тренер зі спортивного танцю.
Новини та події кафедри
Відповідальний за спортивну роботу на кафедрі – Іванов Андрій Павлович, викладач кафедри хореографії і танцювальних видів спорту Національного університету фізичного виховання і спорту України.
Тел: +38 (044) 251-82-73
Склад кафедри
Наукова робота
Тема, яку виконували згідно зв Зведеним планом НДР упродовж 2011-2015 років 2.15 «Управління статодинамічною стійкістю тіла спортсмена та системи тіл у видах спорту зі складною координаційною структурою рухів»
Керівник теми – профессор, д.пед.н. Болобан В.М.
Заплановані на 2013 р. етапи виконано повністю.
Загальна кількість співробітників кафедри: 12
- з них штатні працівники: 11
- сумісники: 1
- Загальна кількість виконавців НДР: 15
- з них штатні працівники: 11
- сумісники 0
- У поточному році навчально-виховну та наукову роботу на кафедрі здійснювали 11 науково-педагогічних працівників.
Список виконавців НДР
№ | ПІБ | Вчений ступінь, звання | Посада |
1. | Болобан В.М. | д.н., професор | професор |
2. | Салямін Ю.М. | доцент, к. пед. н. | зав. каф. СВГіТ |
3. | Литвиненко Ю.В. | к.н. фіз. вих. , | зав. лабораторії НДІ НУФВСУ |
4. | Терещенко І.А. | доцент, к. пед. н. | доцент |
5. | Оцупок А.П. | к. пед. н. | доцент |
6. | Омельянчик О.О. | к.н. фіз. вих. | доцент КСВГТ |
7. | Максимова Ю.А. | к.н. фіз. вих. | ст. викладач |
8. | Крупеня С.В. | к.н. фіз. вих. | викладач |
9. | Левчук Т.М. | ст. викладач | |
10. | Добровольський Е.А. | ст. викладач | |
11. | Макарова О.В. | викладач | |
12. | Потоп В.А. | докторант НУФВСУ | |
13. | Андрєєва Н.О. | здобувач НУФВСУ | |
14. | Бистра І.І. | викладач | |
15. | Максимова В.Д. | студент |
У 2013 році у спеціалізованих вчених радах університету захищено 0 докторських дисертацій, 1 кандидатська дисертація. У спеціалізованих радах інших університетів – 0 докторських дисертацій, 0 кандидатських дисертацій.
Дисертації захищені співробітниками та аспірантами, а також здобувачами інших організацій в НУФВСУ у поточному році
№ | П.І.Б. | Науко-вий керівник (консультант) | Шифр спец-ті | Назва роботи | Дата захисту | Номер диплому та |
1. | Макси-мова Ю.А. | Ільїн | 24.00.01 | Профілактика функціональних порушень хребта юних акробатів в процесі багато- річного вдосконалення | 30.04.2013 | ДК №017388 |
Дисертації захищені співробітниками, аспірантами та здобувачами НУФВСУ в інших установах у поточному році
Тема НДР: «Управління статодинамічною стійкістю тіла спортсмена та системою тіл у видах спорту зі складно-координаційною системою рухів»
Керівник: Болобан В.М.
Основні наукові результати: у роботі розглянуто матеріали щодо ідентифікації вузлових елементів спортивної техніки вправ, складних за координацією; розглянуто модифікацію стабілограми при підтримці вертикальної пози акробатів в умовах нахилів площини опори; дано оцінку координаційним здібностям спортсменів та студентів НУФВСУ на практичних заняттях із гімнастики, що погодує до розробки спеціальних програм їхнього розвитку, здійснено кількісну оцінку стану склепіння стоп гімнасток на різних етапах багаторічної підготовки.
Кількість виконавців 15
Кількість опублікованих наукових робіт за темою: 16 та їхній обсяг у сторінках: 616 c.
Розроблено цільову програму підготовку збірних команд України зі спортивної гімнастики, стрибків на батуті, науково-методичне забезпечення підготовки збірних команд України з спортивних видів гімнастики (спортивна гімнастика, художня гімнастика, стрибки на батуті) до головних міжнародних стартів 2014 року.
№ | НАЙМЕНУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ | |
1. | Кількість співробітників кафедри, з них: | 12 |
- штатних | 11 | |
- сумісників | 1 | |
2. | Кількість співробітників-виконавців НДР | 11 |
3. | Кількість аспірантів та докторантів, які беруть участь у виконанні тем НДР | 2 |
4. | Кількість студентів, які беруть участь у виконанні тем НДР | 1 |
5. | Загальна кількість тем, які розробляє кафедра, з них: | 1 |
- за спеціальністю 24.00.01 | 1 | |
- за спеціальністю 24.00.02 | ||
- за спеціальністю 24.00.03 | ||
6. | Загальний обсяг фінансування, тис. грн. | 0 |
7. | Кількість дисертацій, захищених співробітниками, аспірантами та здобувачами кафедри, з них: | 1 |
- за спеціальністю 24.00.01 | 1 | |
- за спеціальністю 24.00.02 | ||
- за спеціальністю 24.00.03 | ||
- за іншою спеціальністю | ||
8. | Кількість опублікованих наукових робіт, з них: | 16 |
- підручників / з грифом МОН України | 1 | |
- навчальних посібників / з грифом МОН України | ||
- методичних посібників | ||
- монографій / оформлених відповідно до вимог МОН України | 1 | |
- публікацій у Scopus | ||
- статей у зарубіжних виданнях | 3 | |
- статей у фахових виданнях затверджених МОН України | 9 | |
- статей з інших видано | ||
- тез доповідей | 2 | |
9. | Кількість присвоєних вчених звань | |
10. | Кількість наукових розробок, підтверджених актами впровадження | 4 |
11. | Кількість авторських свідоцтв | |
12. | Кількість патентів | |
13. | Кількість договорів про творчу співпрацю (країни, організації, інститути) | |
14. | Загальна кількість співробітників кафедри, які брали участь у конференціях, виставках, конкурсах /призові місця, з них: | 11 |
- у міжнародних конференціях, симпозіумах | 5 | |
- в українських конференціях, симпозіумах | ||
- у конференціях викладачів НУФВСУ | 11 | |
- у виставках, конкурсах, конвенціях | ||
- виступи на телебаченні та радіо з проблем ФК і С | ||
15. | Загальна кількість співробітників, які беруть участь у НМЗ | 4 |
- збірних команд України | 4 | |
- збірних команд областей | ||
- ШВСМ | 4 | |
- інших команд | ||
16. | Загальна кількість організацій, яким надано науково-методичну допомогу,зокрема: | |
- промисловим підприємствам | ||
- ДСТ (відомствам) | ||
- ДСШ та школам-інтернатам спортивного профілю | 9 | |
- іншим організаціям | ||
17. | Кількість премій Кабінету Міністрів України, МОН України, НОК України, Київської міської адміністрації тощо. | |
18. | Кількість медалей, урядових нагород | |
19. | Інші нагороди, дипломи, премії, грамоти Почесна грамота Наукової академії педагогічних наук – В.М. Болобан; Почесна грамота МОН України – Максимова Ю.А. | 2 |
№ | ПІБ | Науковий консультант / керівник | Тема дисертаційного дослідження |
1. | Потоп В.А. | Болобан В.М. | Макрометодика обучения гимнасток упражнениям этапа специализированной базовой подготовки в женских видах гимнастического многоборья |
2. | Андрєєва Н.О. | Болобан В.М. | Вдосконалення техніки вправ з м'ячем на етапі попередньої базової підготовки в художній гімнастиці |
3. | Макарова О.В. | Нестерова Т.В. | Система вдосконалення техніки роботи стоп у вправах художньої гімнастики |
Контакти
Кафедра хореографії і танцювальних видів спорту
вул. Фізкультури 1, м. Київ-150, 03150
Кафедра хореографії і танцювальних видів спорту, корпус 5, кім. 407
Тел.+38 (044) 287-51-40
E-mail: soronovych@ukr.net