Тренінг "Аналіз патологічної ходи"
В рамках Міжнародного проєкту «Зміцнення реабілітаційних послуг у системі охорони здоров’я», що фінансується агентством США з міжнародного розвитку USAID та імплементується Momentum Wheels for Humanity (MWH) продовжується безперервна робота в напрямку покращення якості клінічної освіти в програмах підготовки другого (магістерського) рівня з фізичної терапії.
Більше 50 учасників, взяли участь у навчальному тренінгу «Аналіз патологічної ходи», який проходив базі Київської міської клінічної лікарні №4 з них:
- фізичні терапевти з понад 20 різних закладів охорони здоров’я міста Києва і які є клінічними супервізорами для студентів кафедри фізичної терапії т а ерготерапії НУФВСУ;
- 3 неврологічних пацієнта з порушенням нормальної ходи;
- 5 науково-педагогічні працівники кафедри, які відповідають за цикл профільних клінічних дисциплін;
- координатор клінічного навчання кафедри ФТЕТ НУФВСУ Бойко Анна.
Проведений час був наповнений навчанням, обміном досвідом, використанням важливих науково-доказових методів обстеження, фізіотерапевтичного втручання від голови координаторів клінічного навчання в Україні, доцента кафедри фізичної терапії та ерготерапії НУФВСУ, спікера – Миколи Романішина.
В перший день усі учасники глибоко погрузились у вивчення нормальної ходи та спостережного аналізу ходи за методом Rancho. Обговорення були настільки захопливими, що учасники навіть не помітили, як пролетів перший день.
Другий день розпочався зі дослідження алгоритму Rancho ROADMAP для підбору ортезів. Потім практично використовували знання у спостереженні за пацієнтами неврологічного профілю. Кожен момент був надзвичайно цінним, і ми вивчали аналіз патологічної ходи з практичної сторони.
Навик проводити аналіз патологічної ходи є одним з ключових якими має володіти фізичний терапевт. На основі цього навику формується розуміння ортезування, протезування, підбору допоміжних засобів пересування.
Кожен з учасників отримав методичні матеріали тренінгу, роздруківки для аналізу ходи, можливість відкритого наукового спілкування, але віримо, що саме основне це цінний практичний досвід та знання, які допоможуть у покращенні якості клінічної освіти в Україні!!!