Сходження майбутніх фахівців туризму на найвищу вершину України – г. Говерлу (2061 м)
27-29 вересня 2017 р. відбулося виїзне практичне заняття (ВПЗ) за маршрутом м. Київ – смт Верховина – м. Київ зі студентами І-ІV курсів спеціальності 242 "Туризм".
Головні завдання ВПЗ – ознайомлення майбутніх фахівців туризму та рекреації з природними та історико-культурними ресурсами України, набуття навичок організації масових туристично-спортивних і краєзнавчих заходів, випробування фізичних і моральних якостей у складних гірських умовах, виховання патріотизму та підвищення національної свідомості студентської молоді.
Загальна протяжність маршруту, що пролягав територією восьми областей України, – понад 1600 км.
У перший день учасники заняття ознайомились з унікальною фортифікаційною спорудою – Тараканівським фортом (Рівненьска обл.), відвідали одну з найбільших за площею фортець України у Старому Селі (Львівська обл.).
Гостинні господарі лікувально-оздоровчого комплексу "Верховина" на чолі з директором Шипчуком В. В. радо зустріли учасників ВПЗ, оперативно поселили їх, пригостили смачною вечерею.
Зранку 28 вересня студенти та викладачі виїхали до спорткомплексу "Заросляк", розташованого на висоті 1225 м над рівнем моря, звідки й здійснили сходження на вершину Говерли, пройшовши 3,6 км та подолавши перепад висот понад 800 м. Інструктором-провідником був досвідчений фахівець, начальник Верховинської пошуково-рятувальної групи Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС України, Почесний працівник туризму В. О. Кобилюк.
На Чорногірськму хребті – шість двотисячників, усі вони неповторні та цікаві, але Говерла – найвища, вона, разом з гербом, прапором і гімном є символом Української держави! Високий зліт емоцій пережили учасники сходження в момент дотику до пам'ятної стели, що вінчає вершину, де та й утома поділася. Коли в усіх сходжувачів відновилося рівне дихання і вони змогли нарешті озирнутися довкола, то їх почуття важко передати словами. Це потрібно побачити й відчути особисто, на це потрібно зважитись кожному українцю, хоча б один раз у житті! Погода в цей день була найкращою з можливих, що нечасто трапляється в Карпатах о цій порі року. Варто відзначити, що всі учасники сходження (45 осіб) проявили силу волі, наполегливість, рішучість у досягненні мети, а також організованість і дисциплінованість, що дозволило встановити рекорд групових сходжень – 1 год. 57 хв.
Спуск з Говерли теж був непростим. Однак, труднощі маршруту повністю компенсувались естетично-емоційним задоволенням і насолодою від споглядання мальовничого довкілля, зокрема, каскаду водоспадів витоку р. Прут. Загалом же сходжувачі за шість годин перебування на маршруті пройшли важкопрохідною гірською місцевістю понад 10 км.
Проте цей складний маршрут не позбавив студентів фізичних сил і бажання пізнавати світ, оскільки після святкової вечері, вони із задоволенням відвідали етнографічний музей "Гуцульська садиба", де ознайомились з традиціями, звичаями та побутом горян-гуцулів.
На зворотньому шляху до Києва учасники ВПЗ відвідали скельний монастир у Бакоті (Хмельницька обл.) та ознайомились з історико-культурними пам'ятками Кам'янця-Подільського.
Якісне виконання програми ВПЗ забезпечували зав. кафедри туризму Бабушко С. Р. та доценти Антонишин А. П. і Попович С. І.
Студенти та викладачі щиро вдячні керівництву університету за підтримку в організації та проведенні виїзного практичного заняття!!!