Представники НУФВСУ взяли участь у майстер-класі «Основи адаптивного рукопашного бою»
Майстер-клас «Основи адаптивного рукопашного бою» відбувся 29 березня 2025 року. Захід зібрав провідних експертів у сфері фізичної культури, спорту, фізкультурно-спортивної реабілітації та безпекової підготовки. Організаторами майстер-класу були Всеукраїнська федерація рукопашного бою та Національний університет фізичного виховання і спорту України (кафедри кінезіології та фізкультурно-спортивної реабілітації і спортивних єдиноборств та силових видів спорту). Співорганізаторами виступили Вінницький державний педагогічний університет та Київський інститут Національної гвардії України.
Зважаючи на поточну ситуацію в Україні, кількість учасників бойових дій значно зростає. За оцінками, після завершення війни до 6 мільйонів людей потребуватимуть соціальної адаптації, реабілітації та підтримки. Адаптивний рукопашний бій є ефективним інструментом для:
- фізичної та психологічної реабілітації ветеранів;
- підготовки військовослужбовців і правоохоронців;
- соціальної інтеграції осіб з інвалідністю.
Захід розпочався з вшанування пам’яті загиблих захисників України хвилиною мовчання.
Перед початком практичної частини учасників привітали представники державних установ та освітніх закладів:
- Сергій Тимофєєв– заступник Міністра молоді та спорту України;
- Анатолій Остапенко– народний депутат України ;
- Олександр Пижов – в. о. ректора НУФВСУ;
- Наталія Лазаренко– ректор Вінницького державного педагогічного університету;
- Віталій Кашуба– професор, завідувач кафедри кінезіології та фізкультурно-спортивної реабілітації НУФВСУ
Під час проведення практичної частини учасники отримали унікальну можливість відпрацювати техніки адаптивного рукопашного бою під керівництвом кваліфікованих інструкторів:
- Юрій Радченко – кандидат наук, заслужений тренер України;
- Андрій Радченко – аспірант, заслужений тренер України.
Приємно, що до учасників доєднались Сергій Позняк, командир снайперського взводу, офіцер 27-ї бригади, та Давид Ворнік, солдат-розвідник 81-ї бригади 90-го батальйону ДШВ.
Під час заходу відбулися демонстрації вправ та обговорення ролі рукопашного бою у реабілітації ветеранів. Наприкінці майстер-класу учасники мали можливість поставити питання спікерам щодо практичного застосування рукопашного бою. Захід підтвердив, що адаптивний рукопашний бій є потужним засобом реабілітації, самозахисту та фізичного розвитку. Важливість його впровадження у роботу з ветеранами та людьми з інвалідністю є очевидною, а подібні ініціативи сприяють соціальній інтеграції та психологічній стійкості.
Дякуємо всім учасникам, організаторам і партнерам за підтримку!