Атестація здобувачів ступеня доктора філософії
- Після успішного виконання індивідуального навчального плану та індивідуального плану наукової роботи, підтвердження стану готовності дисертації науковим керівником (або консенсусним рішенням двох керівників) аспірант представляє дисертацію на засіданні кафедри, яка здійснює підготовку здобувача (про що повідомляється відділ докторантури, аспірантури). Зразок повідомлення.
- На засіданні кафедри заслуховується висновок наукового керівника (наукових керівників), обговорюється проєкт пересонального складу разової ради та готується розгорнутий протокол. Зразок висновку наукового керівника. Зразок проєкту персонального складу разової ради.
- Відділ докторантури, аспірантури готує академічну довідку
- Подання до відділу докторантури, аспірантури письмової заяви і визначених документів. Заява подається за один місяць до запланованої дати проведення засідання кафедри, де відбуватиметься публічна презентація. Зразок заяви.
- Затвердження проректором з науково-педагогічної роботи, відповідальним за наукову діяльність, членів разової спеціалізованої вченої ради (далі – разової ради) та експертів з методів досліджень.
- Публічна презентація здобувачем наукових результатів дисертації та її обговорення на розширеному засіданні кафедри (присутні потенційний голова разової ради і два рецензенти).
- Результати проведення публічної презентації відображаються у висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації, який підписується головуючим на засіданні кафедри та надається здобувачеві не пізніше ніж протягом двох тижнів з дня проведення презентацї. Зразок висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації.
- НУФВСУ забезпечує створення необхідних умов для проведення разовою радою перевірки дотримання здобувачем академічної доброчесності
- Подання на розгляд Вченої ради НУФВСУ письмової заяви і визначених документів щодо утворення разової ради (не пізніше ніж протягом двох тижнів з дня отримання зазначеного висновку). Зразок заяви.
- Прийняття рішення Вченою радою НУФВСУ щодо утворення разової ради (не пізніше двох місяців з дня отримання заяви здобувача) у складі п’яти осіб: голови разової ради, рецензентів (рецензента), офіційних опонентів за їх письмової згоди, про що видається наказ НУФВСУ. Зразок проєкту рішення Вченої ради НУФВСУ. Зразок згоди на опонування.
- НУФВСУ протягом п’яти робочих днів з дати видання наказу про утворення разової ради:
-
1) оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті електронну копію дисертації у форматі PDF/A, висновок про наукову новизну, теоертичне та прктичне значення результатів дисертації та інформацію про склад разової ради, посилання на веб-сайт, де здійснюватиметься трансляція захисту дисертації;
2) вносить інформацію про утворення разової ради до інформаційної системи Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (далі – інформаційна система);
3) передає друкований примірник дисертації, підписаний здобувачем, до бібліотеки НУФВСУ;
4) подає електронний примірник дисертації до державної наукової установи “Український інститут науково-технічної експертизи та інформації”, а також до локального репозитарію НУФВСУ.
- МОН проводить перевірку відповідності складу разової ради протягом місяця.
- У разі виявлення порушень МОН зупиняє роботу разової ради шляхом внесення відповідної інформації до інформаційної системи із зазначенням підстав для усунення виявлених порушень.
- Інформація про зміни у складі разової ради оприлюднюється в інформаційній системі.
- За результатами вивчення дисертації та наукових публікацій здобувача, зарахованих за темою дисертації, протягом 45 календарних днів з дня оприлюднення інформації про утворення разової ради кожен рецензент подає разовій раді (голові разової ради) рецензію, а кожен офіційний опонент – відгук.
- Протягом трьох робочих днів з дня надходження до разової ради останньої рецензії (відгуку) разова рада призначає дату, час і місце проведення публічного захисту дисертації.
- Публічний захист дисертації проводиться на засіданні разової ради, яке вважається правоможним за умови участі в ньому повного складу разової ради. Члени разової ради та/або здобувач можуть брати участь у засіданні разової ради за допомогою засобів відеозв’язку в режимі реального часу.