Кафедра водних видів спорту
Дяченко Андрій Юрійович
Завідуючий кафедрою водних видів спорту
Ми раді вітати Вас!
На даній сторінці Ви знайдете інформацію про нашу кафедру: навчання, нормативно-правову базу, новини українського та світового спорту, а також важливі події, заходи, конференції в яких Ви можете прийняти участь особисто.
- Теорія та методика тренерської діяльності в обраному виді спорту (плавання, підводне плавання, водне поло, синхронне плавання, стрибки у воду);
- Теорія та методика тренерської діяльності в обраному виді спорту (веслувальний та вітрильний спорт);
- Практикум з плавання;
- Хореографія у спорті (синхронне плавання);
- Оздоровчо-рекреаційні технології у фізичному вихованні заняття на воді;
- Теорія та методика масових видів спорту у закладах загально-середньої освіти: плавання;
- Масові види спорту у фізичному вихованні студентів: плавання
- Професійно-орієнована практика;
- Практика за профілем майбутньої професії;
- Практикум зі спортивного удосконалення;
- Практикум з тренерської діяльності;
- Сучасні технології підготовки кваліфікованих спортсменів у водних видах спорту;
- Функціональне забезпечення спеціальної роботоздатності кваліфікованих спортсменів у водних видах спорту;
- Науково-методичне забезпечення спортивної підготовки у водних видах спорту;
- Науково-організаційні основи підготовки кваліфікованих спортсменів у водних видах спорту;
- Управління тренувальними і змагальними навантаженнями кваліфікованих спортсменів у водних видів спорту;
- Суддівська діяльність у водних видах спорту.
Кафедра плавання була створена в 1934 року в Харкові у Державному інституті фізичної культури України на базі відділення плавання Школи тренерів.
Вагомий внесок у розвиток кафедри зробив Іван Вржесневський, який започаткував і обґрунтував нові положення теорії та методики підготовки спортсменів у плаванні. І.В. Вржесневський був автором понад 100 друкованих праць, підготував 20 кандидатів педагогічних наук, серед яких В.О. Парфьонов, В.М. Платонов, А.І. Кудряшов та інші.
У 1976‑1978 рр. кафедру плавання очолював Володимир Платонов, який у подальшому став ректором Національного університету фізичного виховання і спорту України (НУФВСУ). Під його керівництвом на кафедрі плавання захистили дисертації та здобули науковий ступінь кандидата наук такі дослідники: Людмила Федорова, Віктор Сенча, Дмитро Фомін, Анатолій Єфімов, Юрій Шкребтій, Георгій Лисенко, Тетяна Литвиненко, Володимир Чепелєв та інші.
Фундаментальні наукові праці В.М. Платонова з теорії та методики підготовки спортсменів у спортивному плаванні й олімпійському спорті належать до найбільш видатних у світовій спортивній науці. У цих працях визначено головні результати численних досліджень, що надзвичайно важливі для розуміння закономірностей спортивної діяльності, особливо в олімпійському русі сучасності. У них виділено головні складові наукових знань, що є підґрунтям системи спортивної підготовки олімпійців, сформульовано положення оптимізації цієї системи та умови її ефективного функціонування. В.М. Платонов узагальнив дослідницькі матеріали, які було накопичено у світовому масиві інформації про спорт, а також здійснив багаторічні власні оригінальні дослідження, що стали визначальними у становленні загальної теорії спорту. Його праці опубліковано у багатьох країнах світу.
Наукові розробки В.М. Платонова були реалізовані в практиці підготовки плавців міжнародного класу в центрі олімпійської підготовки, що діяв на базі кафедри плавання під його керівництвом. У цей період теоретична значущість наукових досягнень кафедри поєднувалась із практичною цінністю, переконливо підтвердженою багатьма блискучими перемогами студентів кафедри, серед яких чемпіони Олімпійських ігор, переможці найбільших спортивних змагань С. Фесенко, О. Сидоренко, С. Красюк, призер чемпіонату Європи В. Домбровський та інші.
У 1996 р. кафедру плавання було об’єднано з кафедрою веслувального спорту, в результаті чого утворилася кафедра водних видів спорту. Кафедра веслувального спорту існувала у Київському державному інституті фізичної культури (КДІФК) з 1972 р.
У 1990-ті рр. подальший розвиток наукових досліджень тривав завдяки роботам А.В. Бородая (плавання), Адлі Ібрахіма Бекхита Ашрафа (плавання), Абу Таме Бахдшата Ахмеда (плавання), І.В. Гапон (плавання), Д.М. Ніконорова (плавання), Ю.О. Усачова (плавання), Фауаза Аль Табаа (плавання), К.М. Блещунової (плавання), Альзамаль Хамза (плавання), Мартинес Сандри (водне поло), Т.П. Степанової (синхронне плавання), О.О. Чередниченко (веслування на байдарках і каное), А.Ю. Дяченка (веслування на байдарках і каное) та інших.
Починаючи з 2000 р., на кафедрі водних видів спорту підготували та захистили дисертації такі дослідники: О.Ю. Фанігина (плавання), Б.Є. Очеретько (веслування академічне), О.М. Русанова (веслування академічне).
У 2006 р. А.Ю. Дяченко захистив докторську дисертацію з теми «Система удосконалення спеціальної витривалості кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні». Він є автором (співавтором) 60 наукових та навчально-методичних праць, серед яких монографія «Спеціальна витривалість кваліфікованих спортсменів в академічному веслуванні».
У 2006 р. захистив докторську дисертацію Ю.М. Шкребтій з теми «Управління тренувальними і змагальними навантаженнями спортсменів високого класу в умовах інтенсифікації процесу підготовки» (плавання). У його доробку понад 80 наукових і методичних праць, серед яких монографія «Управління тренувальними і змагальними навантаженнями спортсменів високого класу».
Такі випускники кафедри водних видів спорту, як Володимир Морозов, Юрій Стеценко, Юрій Філатов, Олександр Шапаренко, Яна Клочкова, Сергій Фесенко, Олександр Сидоренко, Володимир Ткаченко, Олег Лісогор, Денис Силантьєв, Інна Осипенко-Радомська, Сергій Гринь, Дарина Зєвіна та інші стали чемпіонами і призерами Олімпійських ігор, чемпіонатів світу і Європи.
Вагомий внесок у розвиток кафедри зробила Л. М. Шульга, яка очолювала кафедру з 2000 до 2013 рр. Л. М. Шульга підготувала майстрів спорту, призерів чемпіонатів СРСР та України з плавання. Як головний тренер національної збірної команди плавців з вадами слуху зробила значний особистий внесок у розвиток спорту інвалідів в Україні.
З 2013 до 2016 р. очолював кафедру водних видів спорту професор, доктор наук з фізичного виховання та спорту, академік Української академії наук Ю. М. Шкребтій. Під його керівництвом проводились дослідження, спрямовані на розробку методологічних та нормативно-правових засад організації фізкультурної освіти та кадрового забезпечення у галузі фізичної культури і спорту, а також спорту найвищих досягнень.
З липня 2016 р. кафедру очолив професор, доктор наук з фізичного виховання та спорту Дяченко А.Ю. ‑ відомий науковий фахівець з проблем спортивного тренування у водних видах спорту, автор численних наукових публікацій. Активно здійснює підготовку кадрів вищої кваліфікації. Під його керівництвом захищено 6 дисертаційних робіт.
Нині колектив кафедри працює в науковому напрямі «Побудова тренувального процесу висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються у водних видах спорту з урахуванням вимог змагальної діяльності» (керівник – доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Ю.М. Шкребтій).
Роботу з підвищення спортивної майстерності студентів ведуть на кафедрі Заслужений тренер України, доцент Кожух Н.Ф., викладач Фролов Ю.М. (плавання), ст. викладач Очеретько Б.Є. (веслування).
Серед студентів кафедри: цикл плавання – ЗМСУ – 4, МСУМК – 5, МСУ -75, КМСУ – 49; цикл веслування, вітрильний спорт: ЗМСУ – 3, МСУМК – 3, МСУ - 15, КМСУ – 5.
Студенти кафедри неодноразово ставали переможцями і призерами чемпіонатів світу, Європи, Всесвітньої Універсіади, Кубків світу та інших змагань з плавання, веслування на байдарках і каное, веслування академічного, веслувального слалому, вітрильного спорту .
Викладачі кафедри приймають активну участь у організації та суддівстві різних змагань та посідають призові місця, у 2015-2018 рр. завоювали І місце у командному заліку Спартакіади «Здоров’я» (плавання) серед ЗВО Печерського району. Викладацький склад кафедри здійснює організацію та проведення змагань зі спортивного плавання на базі басейну «Олімпійський стиль» НУФВСУ – ХХШ Спартакіади «Здоров’я» серед викладачів ЗВО Печерського району, Спартакіади «Під золотими куполами Печерську» серед студентів ЗВО Печерського району. У особистому заліку змагань зі спортивного плавання переможцями стали викладачі Євпак Н.О., Домбровський В.О., Костікова С.Д., Подосінова Л.П.
Протягом року здійснювалась підготовка до участі у змаганнях з плавання серед студентів ЗВО м. Києва та Печерського району, де спортсмени університету посіли I місце.
Студенти кафедри в 2017 році стали переможцями ХШ літньої універсіади України з веслування на байдарках і каное та плавання.
Викладачі кафедри водних видів спорту приймають участь у суддівстві змагань з плавання, веслування на байдарках і каное, веслування академічного, веслувального слалому, вітрильного спорту.
Чемпіони, призери Олімпійський ігор, чемпіони світу, Європи – випускники кафедри
АНТОНЮК (ПРЕОБРАЖЕНСЬКА) Ніна Іллівна (16.02.1956, Ставище, Київ. обл.). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Локомотив", Київ. Закінчила КДІФК (1983). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки, чемпіонка світу (1978, 1979), срібний призер чемпіонату світу (1977). Тренер: Потабенко В.В.
АКИМЕНКО Владислав Іванович (5.03.1953, Київ). Вітрильний спорт. ЗМС (1976). СКА, Київ. Закінчив КДІФК. Срібний призер Ігор XXI Олімпіади (1976) на яхті класу "Темпест" (стерновий — Манкін В.Г.). Чемпіон світу і Європи (1973) (стерновий — Манкін В.Г.). Срібний призер чемпіонату Європи (1976). Бронзовий призер чемпіонату Європи (1973) на "Темпесті" (стерновий — Манкін В.Г.). Нагороджений медаллю "За трудову доблесть" (1976). Тренери: Дерлименко О.А., Манкін В.Г.
БЕСПАЛОВА (ДЕРГАЧЕНКО, ПРИЩЕПА) Надія Іванівна (28.06.1956, с. Українка, Богуслав. р-н, Київ. обл.). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Локомотив", Київ. Закінчила КДІФК (1983). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки, чемпіонка світу (1978, 1979), срібний призер (1977). Нагороджена медаллю "За трудову відзнаку" (1980). Тренер: Потабенко В.В.
БУНЯК (СТЕЦЕНКО) Тетяна Іванівна (7.02.1957, с. Плисецьке, Київ. обл.). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Локомотив", Київ. Закінчила КДІФК (1986). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки, чемпіонка світу (1978, 1979), срібний призер чемпіонату світу (1977). Тренер: Потабенко В.В.
ГРИНЬ Сергій Михайлович (27.12.1981, Київ). Веслування академічне. МС. МСМК (2004). "Динамо", Київ. обл. Закінчив НУФВСУ (2001). Бронзовий призер Ігор XXVIII Олімпіади (2004) у четвірці парній. Нагороджений орденом "За мужність" III ступеня (2004). Тренер: Француз В.В.
ГУРОВСЬКА (БАШКАТОВА) Тетяна Сергіївна (27.03.1962, с-ще Востряково, Подол. р-н, Моск. обл., Росія). Веслування академічне. ЗМС (1984). "Авангард", Дніпропетровськ. Закінчила КДІФК. Чемпіонка світу (1982, 1983) у четвірці парній. Тренери: Павлов Є.В., Гринько І.К.
ДОВГАНЬ Микола Анатолійович (15.07.1955, с-ще Тале, Магадан, обл.., Росія). Веслування академічне. МСМК (1980). "Водник", Київ. Закінчив КДІФК (1978). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі четвірки парної. Нагороджений медаллю "За трудову доблесть" (1980). Тренер: Крахмальний А.І
ДОСЕНКО Валерій Андрійович (25.04.1965, Херсон). ЗМС (1986). Веслування академічне. "Динамо", Херсон. Закінчив КДІФК (1987). Чемпіон світу (1986, 1987, 1990, 1991) у четвірці парній. Тренери: Давиденко Ю.С., Злобін М.С., Гринько І.К., Родіонов Ю.В.
ЄМЧУК Ігор Федорович (2.12.1930, Київ). Веслування академічне. МС (1953). ЗМС (1957). ЗТ УРСР (1967). "Наука" — "Буревісник", Київ. Закінчив Київський державний ун-т ім. Т.Г. Шевченка (1955), КДІФК (1960). Срібний призер Ігор XV Олімпіади (1952) у двійці парній, бронзовий призер Ігор XVI Олімпіади (1956) у двійці зі стерновим. Чемпіон Європи (1955) у двійці парній, срібний призер (1957) у двійці зі стерновим, бронзовий призер (1954). Заслужений працівник освіти України (2000). Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1956), медаллю "За працю і звитягу" (2002). Тренери: Михайловський В.А., Беспальцев Ю.В.
ЖИЛІН Георгій Семенович (18.08.1925-12.09.1997, Київ). Веслування академічне. МС (1950). ЗМС (1956). "Більшовик" — "Іскра"—"Наука", Київ. Закінчив школу тренерів при КДІФК. Срібний призер Ігор XV Олімпіади (1952) у двійці парній, бронзовий призер Ігор XVI Олімпіади (1956) у двійці зі стерновим. Чемпіон Європи (1955), бронзовий призер чемпіонату Європи (1954) у двійці парній, срібний призер (1957) у двійці зі стерновим. Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1956). Тренери: Свілле В.К., Беспальцев Ю.В.
ІВАНОВ Михайло Ромуольфович (4.11.1965, Миколаїв). Веслування академічне. МС (1984). МСМК (1986). ЗМС (1987). СКА — "Буревісник", Миколаїв. Закінчив КДІФК (1987). Чемпіон світу (1986, 1987) у складі четвірки парної. Тренери: Главатая А.Ф., Гринько І.К.
КАЛІМБЕТ Ірина Володимирівна (29.11.1969). Веслування академічне. МСМК (1988). "Динамо", Київ. Закінчила КДІФК (1992). Срібний призер Ігор XXIV Олімпіади (1988) у четвірці парній, срібний призер чемпіонату світу (1989), бронз. (1987). Нагороджена медаллю "За трудову відзнаку" (1988). Тренери: Горовий О.І., Гринько І.К.
ІВАНОВ Михайло Ромуольфович (4.11.1965, Миколаїв). Веслування академічне. МС (1984). МСМК (1986). ЗМС (1987). СКА — "Буревісник", Миколаїв. Закінчив КДІФК (1987). Чемпіон світу (1986, 1987) у складі четвірки парної. Тренери: Главатая А.Ф., Гринько І.К.
КАЛІМБЕТ Ірина Володимирівна (29.11.1969). Веслування академічне. МСМК (1988). "Динамо", Київ. Закінчила КДІФК (1992). Срібний призер Ігор XXIV Олімпіади (1988) у четвірці парній, срібний призер чемпіонату світу (1989), бронз. (1987). Нагороджена медаллю "За трудову відзнаку" (1988). Тренери: Горовий О.І., Гринько І.К.
КОКОШИН Віктор Олександрович (11.10.1957, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Динамо", Київ. Закінчив КДІФК (1965). Бронзовий призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Тренер — Каневський А.І. ЗМС (1960). ЗТ УРСР (1969). "Спартак", Київ. Закінчив КДІФК (1959). Бронзовий призер Ігор XVII Олімпіади (1960) у команд. гонці переслідування на 4 000 м. Чемпіон світу (1963), бронзовий призер (1962, 1964). Тренер: Каневський Л.І.
КОТЬКО Ігор Олегович (3.01.1963, Київ). Веслування академічне. МС (1980). МСМК (1986). ЗМС (1987). СКА, Київ. обл. Закінчив КДІФК (1984). Чемпіон світу (1986, 1987) у складі четвірки парної. Тренери: Храновський Г.М., Родіонов Ю.В., Гринько І.К.
КОЖЕНКОВА Анастасія Миколаївна (19.01.1986, Ковель) Веслування академічне , олімпійська чемпіонка, чемпіонка світу та Європи, заслужений майстер спорту України. У 2008 р. закінчила Національний університет фізичного виховання і спорту України (Київ). Перший тренер — Олександр Горовий. Теперішні тренери — Володимир Морозов та Міфтахутдинова Діна Артурівна.
ЛУКА Родіон Михайлович (29.10.1972, Київ). ЗМС (1994). "Україна", Київська обл. Закінчив УДУФВС (1996) і Київський інститут водного транспорту. Срібний призер Ігор ХХУIII Олімпіади (2004) e класі «49 er». Учасник Ігор ХХУП Олімпіади (2000). Срібний призер чемпіонату світу (1994, 2000). Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (2000). Тренер: Солдатов В.А., Щербаков С.Б.
МАЗІЙ Світлана Іванівна (30.01.1968, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1988). "Спартак" — "Україна", Київ. Закінчила КДІФК (1996). Срібний призер Ігор XXIV та XXVI Олімпіад (1988, 1996) у четвірці парній. Срібний призер чемпіонату світу (1989), бронзовий призер (1987, 1997). Нагороджена Почесною відзнакою Президента України (1996). Тренери: Позюра А.В., Павлов Є.В., Родіонов Ю.В.
МАНЦЕВИЧ Олександр Васильович (1.06.1969, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Динамо", Київ. Закінчив КДІФК (1975). Бронзовий призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Тренер: Каневський А.І.
МОРОЗОВ Володимир Іванович (4.03.1940, Красноводськ, Туркм. РСР). Веслування на байдарках і каное. ЗМС (1964). СК ВМФ—СКА, Київ. Закінчив КДІФК (1971). Чемпіон Ігор XVIII та XX Олімпіад (1964, 1972) у веслуванні на байдарці-четвірці, на Іграх XIX Олімпіади (1968) — на байдарці-двійці. Чемпіон світу (1966, 1970, 1971) у веслуванні на байдарці-четвірці, срібний призер (1963) в естафеті 4 х 500 м, (1966, 1973, 1977) на байдарці-четвірці, бронзовий призер (1966). Чемпіон Європи (1967) на байдарці-четвірці, (1969) на байдарці-двійці, срібний призер (1963) в естафеті 4 х 500 м, (1967) на байдарці-четвірці, бронзовий призер (1965, 1969) на байдарці-четвірці. Нагороджений двома орденами Трудового Червоного Прапора (1964, 1972) та медаллю "За трудову доблесть" (1968). Тренери: Савищев В.Є., Костюченко М.П.
НАГАЄВ Ігор Володимирович (24.02.1966, Київ). Веслування на байдарках і каное. ЗМС (1988). "Динамо", Київ. Закінчив КДІФК (1989). Срібний призер Ігор XXIV Олімпіади (1988) у веслуванні на байдарці-двійці і байдарці-четвірці. Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1988). Тренери: Корчагін В.О., Рурський О.С.
ОПАЛЕНКО (ІВАНОВА) Ніна Федорівна (21.05.1934, ст. Знам’янка, Кіровоградська обл.). Веслування академічне. ЗМС (1989). ЗТ УРСР (1986). "Наука" - "Буревісник", Київ. Закінчила КДІФК (1961). Чемпіонка Європи (1955, 1959, 1960). Нагороджена медаллю "За трудову доблесть" (1976). Тренери: Михайловський В.А., Храновський Г.М.
ОСИПЕНКО Інна Володимирівна (20.09.1982, Новоросійськ, Херсон. обл.). Веслування на байдарках і каное. МСМК (2003). ЗМС (2004). "Україна", Київ. Студентка НУФВСУ. Бронзовий призер Ігор XXVIII Олімпіади (2004) у веслуванні на байдарці-четвірці. Срібний (2003) і бронзовий (2001) призер чемпіонатів світу у веслуванні на байдарці-четвірці. Чемпіонка Європи (2001, 2004). Учасниця Ігор XXVII Олімпіади. Нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня (2004). Тренери: Худоба В.В., Дубінін С.О.
ПАЗЮН Марія Василівна (17.07.1953, с. Дзюнкове, Вінн. обл.). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Локомотив", Київ. Закінчила КДІФК (1985). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Чемпіонка світу (1978, 1979, 1981), срібний призер (1977). Тренер: Потабенко В.В.
ПЕРЕСЄКІНА (ЗУБКО) Олена Антонівна (8.05.1953, с. Росоховатець, Новоарх. р-н, Кіровогр. обл.). Веслування академічне. МС (1972). МСМК (1976). "Динамо", Київ. Закінчила КДІФК (1981). Срібний призер Ігор XXI Олімпіади (1976) у складі вісімки. Нагороджена медаллю "За трудову доблесть" (1976). Тренери: Баклицька В.А., Ушаков Г.І.
ПИВОВАРОВА Ольга Йосипівна (29.01.1956, Свердловськ, Луган. обл.). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Локомотив", Київ. Закінчила КДІФК (1984). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Чемпіонка світу (1978, 1979, 1981), срібний призер (1977). Тренер: Потабенко В.В.
ПІЧУГІН Сергій В’ячеславович (13.03.1961, Київ). "Україна", Київ. Закінчив УДУФВС (1994). Чемпіон Європи (1996, 1998) у класі яхт "Солінг". Як тренер підготував: Короткова В.В., Хайндраву С.В. Тренер: Дерлимеко О.А.
РОЗГОН Надія Іванівна (15.11.1952, Київ). Веслування академічне. МСМК (1976). "Динамо", Київ. Закінчила КДІФК (1980). Срібний призер Ігор XXI Олімпіади (1976) у складі вісімки. Нагороджена медаллю "За трудову доблесть" (1976). Тренер: Ушаков Г.І.
СЕМИКІНА (ТЕКЛЯН) Тетяна Георгіївна (19.10.1973, Обухів, Київ. обл.). Веслування на байдарках і каное. МСМК (2001). СКМО, Київ. обл. Закінчила НУФВСУ (1998). Бронзовий призер Ігор XXVIII Олімпіади (2004) у веслуванні на байдарці-четвірці. Срібний (2003) і бронзовий (2001) призер чемпіонатів світу на байдарці- четвірці. Чемпіонка Європи (2001, 2004) у веслуванні на байдарці-четвірці. Учасниця Ігор XXVI Олімпіади (1996). Нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня (2004). Тренери: Семикін О.І., Семикін С.І.
СТЕРЛІК Володимир Іванович (15.10.1940, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1968). ЗТ УРСР (1980). "Авангард", Київ. Закінчив КДІФК (1974). Бронзовий призер Ігор XIX Олімпіади (1968) у складі вісімки. Чемпіон Європи (1965, 1967), призер чемпіонатів Європи (1963, 1964, 1969, 1971). Тренери: Любич В.А., Новик Г.М.
СТЕЦЕНКО Юрій Миколайович (11.04.1945, Київ). ЗМС (1970). Веслування на байдарках і каное. "Локомотив" — СКА, Київ. Закінчив КДІФК (1967). Кандидат педагогічних наук (1977). Доцент. Чемпіон Ігор XX Олімпіади (1972) у веслуванні на байдарці-четвірці. Чемпіон світу (1966, 1970, 1971), бронзовий призер (1966). Бронзовий призер чемпіонату Європи (1967, 1969). Нагороджений орденом "Знак Пошани" (1972) та медаллю "За трудову доблесть". Тренери: Чипирисов К.П., Костюченко М.П
ТАРАКАНОВА Неллі Юріївна (9.09.1954, Київ). Веслування академічне. МСМК (1976). "Динамо", Київ. Закінчила КДІФК (1979). Срібний призер Ігор XXI Олімпіади (1976) у складі вісімки. Нагороджена медаллю "За трудову доблесть" (1976). Тренер: Ушаков Г.І.
ТЕРЬОШИНА Олена Борисівна (6.02.1959, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1979). "Локомотив", Київ. Закінчила Київський технологічний інститут харчової промисловості (1982), КДІФК (1989). Кандидат педагогічних наук (1997), доцент (2002). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Семиразова чемпіонка світу (1978, 1979, 1981-1983, 1985, 1986), бронзовий призер чемпіонату світу (1987). Нагороджена орденом "Знак Пошани" (1985). Тренер: Потабенко В.В.
ТИЩЕНКО Андрій Несторович (3.04.1960, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Динамо", Київ. Закінчив КГИФК (1984). Бронзовий призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Тренер: Каневский А.И.
ТКАЧЕНКО Олександр Володимирович (19.06.1960, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Динамо", Київ. Закінчив КГИФК (1984). Бронзовий призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. Тренер: Каневский А.И.
УМАНЕЦ Ніна Дмитрівна (1.05.1956, с. Юрківка, Вінницька обл.). Веслування академічне. ЗМС (1980). "Локомотив", Київ. Закінчила КГИФК (1986). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі вісімки. П'ятиразова чемпіонка світу (1978, 1979, 1981—1983), срібний призер чемпіонату світу (1977). Нагороджена орденом "Знак Пошани" (1985). Тренер: Потабенко В.В.
УСТЮЖАНІНА Тетяна Іллівна (6.05.1965, Маріуполь). Веслування академічне. ЗМС (1992). "Україна", Київ. Закончила УГУФВС (1998). Бронзовий призер Ігор XXV Олімпіади (1992) у четвірці парній. Тренеры: Потабенко В.В., Павлов Е.В., Родионов Ю.В.
ФЕДОРЕНКО (ЯЦЕНКО) Наталія Іванівна (5.09.1961, Софієвськая Борщагівка, Кієв. обл.). Веслування академічне. МС (1979). МСМК (1981). ЗМС (1981). "Локомотив", Київ. Закончила КГИФК (1983). Чемпіонка світу (1981-1983, 1985) у складі вісімки. Нагороджена медаллю "За трудову доблесть" (1984). Тренер: Потабенко В.В.
ФІЛАТОВ Юрій Миколайович (30.07.1948, Нова Ушиця, Хмельн. обл.). Веслування на байдарках і каное .ЗМС (1970). "Локомотив" — СКА, Київ. Закінчив КДІФК (1972). Чемпіон Ігор XX та XXI Олімпіад (1972, 1976) у веслуванні на байдарці-четвірці. Чемпіон світу (1970, 1971), срібний призер (1973, 1974), бронзовий призер (1969, 1973) у веслуванні на байдарці-четвірці. Бронзовий призер чемпіонату Європи (1969). Нагороджений орденами "Знак Пошани" (1972) та Трудового Червоного Прапора (1976), медаллю "За трудову доблесть". Тренери: Костюченко М.П., Качур В.М.
ХАЙНДРАВА Сергій Вікторович (10.10.1961, Київ). МСМК (1996). Закінчив КДІФК (1992). Чемпіон Європи (1996) у класі «Солінг». Тренери: Доценко Ю.Г., Пічугін С.В.
ЧУПРИНА Микола Миколайович (4.06.1962, Київ). Веслування академічне. ЗМС (1990). "Динамо", Київ. Закінчив КДІФК (1984). Чемпіон світу (1990, 1991) у четвірці парній, срібний призер (1985) у двійці парній. Тренери: Родіонов Ю.В., Гринько І.К.
ШАПАРЕНКО Олександр Максимович (16.02.1946, Степанівка, Сум. р-н, Сум. обл.). Веслування на байдарках і каное. ЗМС (1966). "Авангард" — СКА, Суми; СКА, Київ. Закінчив КДІФК (1974). Чемпіон Ігор XIX та XX Олімпіад (1968, 1972) у веслуванні на байдарці-двійці та байдарці-одиночці, срібний призер Ігор (1968) у веслуванні на байдарці-одиночці. Багаторазовий чемпіон світу (1966, 1970, 1973, 1977—1979), срібний призер (1974, 1977), бронзовий призер (1966, 1971, 1973, 1979). Багаторазовий чемпіон Європи (1967, 1969, 1973, 1979), бронзовий призер (1969). Нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора (1968) та "Знак Пошани" (1971). Тренер: Пятлін В.О.
ШАПОЧКА Юрій Павлович (19.09.1952, с. Маньківці, Черкас. обл.). Веслування академічне. МСМК (1980). "Авангард", Київ. Закінчив КДІФК (1982). Срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) у складі четвірки парної. Нагороджений медаллю "За трудову доблесть" (1980). Тренер: Євмінов В.В.
Чемпіони, призери Олімпійський ігор, чемпіони світу, Європи – випускники кафедри
БАРБІЄР Леонід Федорович (9.04.1937, Київ). Плавання. ЗМС (1958). "Водник" – СКА, Київ. Закінчив КДІФК (1960). Чемпіон Європи (1958) в комб. естафеті 4 х 100 м, чемпіон Європи (1962) на дистанції 200 м н/с. Тренер: Журавльова О.Ф.
БРЕУС Сергій Петрович (30.01.1983). МСМК (2003). СКМО – "Колос", Київська обл. Чемпіон Європи в комб. естафеті 4 х 100 м (2004). Тренери: Вашеніна В.І., Шейн Г.О., Турчин В.А. Учасник Олімпійських ігор 2008 року, бронзовий та срібний призер чемпіонатів світу, дворазовий чемпіон та рекордсмен Європи, багаторазовий чемпіон всесвітніх універсіад і кубків світу, 19-разовий рекордсмен України. Член національної федерації з плавання.
ДИМО Валерій Володимирович (9.09.1985, Миколаїв). Плавання. СКМО, Київ. Закінчив НУФВСУ. Чемпіон Європи (2004) в комб. естафеті 4 х 100 м. Тренер: Сивак І.Г. Срібний призер (естафетне плавання) та фіналіст (100 м брасом - 5 м) чемпіонату Європи у Будапешті (Угорщина) у 2006 р; срібний призер чемпіонату Європи на 100 м брасом та фіналіст на 200 м брасом (4 м) на короткій воді у Хельсинках (Фінляндія) у 2006 р.; срібний призер чемпіонату Європи на 100 м брасом у Дебрецені (Угорщина) у 2012 р.
ЗАХАРОВ Олександр Сергійович (3.04.1954, Київ). Водне поло. МСМК (1975). "Динамо", Київ. Закінчив КДІФК (1976). Чемпіон світу (1975). Тренери: Механошин В.П., Авдєєв М.М.
ЗЕВІНА Дарина Юріївна (1.09.1994, Київ). Плавання. МСМК. Чемпіонка світу (2012). Чемпіонка Європи (2010, 2011, 2012). Чемпіонка Європи (2009, 2010), Кубок світу (2014) золота медаль на дистанції 50 м на спині (26,33 с), срібна медаль на дистанції 200 м на спині (2: 02,87 с) і бронзова медаль на дистанції 100 м на спині (57,57 с). Тренери: Золотаревська В., Зевін Ю.В.
ЗЕМЦОВ Йосип Федорович (17.05.1940, Київ). Водне поло. МСМК (1966). "Динамо", Київ. Закінчив КДІФК (1961). Канд. пед. н., доцент (1988). Чемпіон Європи (1966). Тренери: Фурманюк В.Ф., Авдєєв М.М.
Кожух Ніна Федорівна (18.07.1945, Білгородьска обл. с. Яковлево) МС (1970), Заслужений тренер України. Підготувала понад 162 майстрів спорту, 17 майстрів спорту міжнародного класу, серед яких рекордсмени СРСР, чемпіони Європи і України, рекордсмени Європи, фіналісти і призери Олімпійських ігор – Людмила Крутакова, Наталія Попова, Володимир Долгов, Юрій та Володимир Вереїтінови, Андрій Молоков, Ганна Пугачова, Сергій Миронович, Катерина Козакова, Володимир Пилипченко. Підготувала десятиразову чемпіонку світу, триразову рекордсменку світу, вісімнадцятиразову чемпіонку Європи, восьмиразову рекордсменку Європи, чотириразову чемпіонку Олімпійських Ігор, Героя України Яну Клочкову. Нагороджена орденами княгині Ольги І, ІІ, ІІІ ступенів.
КЛОЧКОВА Яна Олександрівна (7.08.1982, Сімферополь, Крим. обл.). Плавання. ЗМС (1998). "Динамо", Сімферополь, Харків, Київ. Закінчила НУФВСУ (2004). Чемпіонка Ігор XXVII (2000) та XXVIII (2004) Олімпіад на дистанціях 200, 400 м комплексне плавання Срібний призер Ігор XXVII Олімпіади (2000) на дистанції 800 м в/с. Багаторазова чемпіонка світу (1999-2004) у комплексному плаванні, срібний призер чемпіонатів світу (1998, 1999, 2001). Багаторазова чемпіонка Європи (1999— 2004) у комплексному плаванні та в/с, срібний і бронзовий призер чемпіонатів Європи (1997, 1999, 2002). Рекордсменка світу і Європи. Нагороджена орденами княгині Ольги III (1999) і І (2000) ступенів, Герой України (2004). Тренери: Кожух О.О., Кожух Н.Ф.
КРАСЮК Сергій Олександрович (17.11.1961, Київ). Плавання. МСМК (1980). "Спартак", Київ. Закінчив КДІФК (1981). Чемпіон і срібний призер Ігор XXII Олімпіади (1980) в естафеті 4 х 100 м в/с і комбінованій естафеті 4 х 100 м. Срібний призер чемпіонату світу 1982). Триразовий чемпіон Європи (1981, 1983), переможець Кубка Європи (1981). Нагороджений медаллю "За трудову відзнаку" (1985). Тренери: Драпей А.А., Капшученко А.А.
ЛІСОГОР Олег Володимирович (17.01.1979, Бровари, Київ. обл.) Плавання. ЗМС (2001). СКМО — "Спартак", Бровари. Закінчив НУФВСУ (2002). Чемпіон світу (2001—2003) у плаванні на дистанціях 50 і 100 м брасом, бронзовий призер (2000), срібний призер (2003) на дистанції 100 м брасом. Багаторазовий чемпіон Європи (2001—2004), багаторазовий срібний і бронзовий призер чемпіонатів Європи (1999, 2000, 2001, 2003), срібний призер Кубка світу (2002). Рекордсмен світу і Європи. Нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня (2000). Тренер: Турчин В.А.
СИДОРЕНКО Олександр Олександрович (27.05.1960, Жданов, Донец. обл.). Плавання. ЗМС (1980). "Авангард" — СКА, Маріуполь. Закінчив КДІФК (1983). Чемпіон Ігор XXII Олімпіади (1980) у комплексному плаванні на дистанції 400 м. Чемпіон світу (1982), бронзовий призер (1978). Чемпіон Європи (1981), бронзовий призер (1977). Багаторазовий рекордсмен світу і Європи, переможець кубків Європи (1978, 1981, 1984). Нагороджений орденом Дружби народів (1980). Тренери: Смєлова В.Г., Вангельєв В.О.
ТКАЧЕНКО Володимир Валентинович (28.06.1965, Черкаси). Плавання. МСМК (1982). СКА — "Спартак", Київ. Закінчив КГИФК (1989). Срібний призер Ігор XXIV Олімпіади (1988) в естафеті 4 х 100 м в/с. Бронзовий призер чемпіонату світу (1991). Чемпіон Європи в естафеті 4 х 100 м в/с (1983), на дистанції 50 м в/с (1989), дворазовий бронзовий призер чемпіонату Європи (1987, 1991). Багаторазовий рекордсмен світу і Європи. Тренеры: Бенюх Е.Я., Капшученко Л.Д.
ФЕСЕНКО Сергей Леонидович (29.01.1959, Кривий Ріг). Плавання. ЗМС (1980). "Авангард", Київ. Закончил КГИФК (1980). Чемпіон Ігор XXII Олімпіади (1980) на дистанції 200 м батерфляєм, срібний призер у комплексному плаванні на дистанції 400 м. Срібний і бронзовий призер чемпіонатів світу (1978, 1982). Чемпіон Європи (1977, 1981), срібний призер (1983), бронзовий призер (1983). Багаторазовий рекордсмен Європи. Тренери: Смєлова В.Г., Макарова В.І.
Шульга Людмила Михайлівна (03.01.1945). Плавання. МС, Заслужений тренер України (1998). Підготувала переможців та призерів найбільших міжнародних змагань з Паралімпійського спорту Гайдамаку Г., яка у Данії в 1997 р. встановила рекорд світу, виборола 2 срібні медалі. Висоцький О. став призером Дефолімпійських ігор (Сідней, 2001 р.), де отримав 5 медалей різного ґатунку.
ХНИКІН Павло Вікторович (5.04.1969, Свердловськ, Росія). Плавання. МС (1968). МСМК (1989). ЗМС (1992). "Україна", Вінниця. Закінчив КДІФК (1993). Дворазовий срібний призер Ігор XXV Олімпіади (1992) в естафеті І х 100 м в/с і в комбінованій естафеті 4 х 100 м. Чемпіон Європи (1991) в естафеті, бронзовий призер (1993, 2000) в естафеті. Тренери: Корчинський А.А., Кінцель В.В.
Яременко Ілля Сергійович (14.07.1997, Київ). Плавання. МСМК Паралімпійськи ігри (2018) - бронзова медаль у запливі на 50 метрів вільним стилем (24,50 с.) у класі S12 (спортсмен із порушенням зору). Тренер: Кожух Н. Ф.
Новини та події кафедри
Сторінки
- Наукова дослідна робота – Євпак Наталія Олександрівна
- Спортивна робота – викладач Фролов Юрій Миколайович
- Профорієнтаційна робота – старший викладач Малишева Ольга Юріївна
- Ведення он-лайн сторінки – Коноплій Тетяна Георгіївна
Склад кафедри
Наукова робота
Теми виконувалися згідно з планом НДР НУФВСУ на 2016-2020 роки:
2.9. «Побудова тренувального процесу висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються у водних видах спорту з урахуванням вимог змагальної діяльності» (№ держреестрації 0116 U 001614)
Керівник теми – професор, д.фіз.вих. Шкребтій Ю.М.
На 2019 рік етап проведення НДР передбачав вибір напряму дослідження. Виконано повністю.
2.9. «Побудова тренувального процесу висококваліфікованих спортсменів, які спеціалізуються у водних видах спорту з урахуванням вимог змагальної діяльності»
Загальна кількість співробітників кафедри - 10
з них: штатні працівники - 9
сумісники - 1
Загальна кількість виконавців НДР - 34
з них: штатні працівники – 9
сумісники - 1
здобувачі - нема
аспірантів – 9
магістрів – 15
Список виконавців НДР
№ з \п | П.І.Б. | Вчене звання, ступінь, | Посада | Штатні / сумісники |
1 | Дяченко А. Ю. | д.фіз.вих., професор | завідувач кафедри | штатні |
2 | Шкребтій Ю. М. | д.фіз.вих., професор | професор | штатні |
3 | Русанова О. М. | к.фіз.вих., доцент | доцент | штатні |
4 | Євпак Н. О. | к.фіз.вих. | доцент | штатні |
5 | Домбровський В. О. |
| старший викладач | штатні |
6 | Костікова С. Д. |
| старший викладач | штатні |
7 | Подосінова Л. П. |
| старший викладач | штатні |
8 | Малишева О. Ю. |
| старший викладач | сумісники |
9 | Очеретько Б. Є. | к.фіз.вих. | старший викладач | штатні |
10 | Фролов Ю. М. |
| викладач | штатні |
11 | Довготько І. В. |
| аспірант |
|
12 | Чжао Дун |
| аспірант |
|
13 | Ван Сіньїнань |
| аспірант |
|
14 | Рашид Шерзад Афанді |
| аспірант |
|
15 | Хуан Цзицзянь |
| аспірант |
|
16 | Є Ченьцін |
| аспірант |
|
17 | Гао Сюеань |
| аспірант |
|
18 | Ван Вейлун |
| аспірант |
|
19 | Корольчук Б. В. |
| аспірант |
|
20 | Бабенко Д.П. |
| магістрант |
|
21 | Бубела А.О. |
| магістрант |
|
22 | Будяк О.О. |
| магістрант |
|
23 | Драгомирецький К.Є. |
| магістрант |
|
24 | Драгомирецький С.Є. |
| магістрант |
|
25 | Зелений О.Є. |
| магістрант |
|
26 | Зубчевська О.П. |
| магістрант |
|
27 | Ленська К.В. |
| магістрант |
|
28 | Мерайс В.Б. |
| магістрант |
|
29 | Прибиш А.М. |
| магістрант |
|
30 | Ругаль П.О. |
| магістрант |
|
31 | Ставіцький О.О. |
| магістрант |
|
32 | Яковлев Є. О. |
| магістрант |
|
33 | Якуба О.С. |
| магістрант |
|
34 | Яременко І.С. |
| магістрант |
|
| Всього 34 осіб |
|
|
|
У 2019 році в спеціалізованій вченій раді 24.00.01 університету захищена кандидатська дисертація Ван Сіньїнань з теми «МОДЕЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ТА ЄМНОСТІ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РОБОТОЗДАТНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ ВЕСЛЯРІВ НА БАЙДАРКАХ». Науковий керівник д.фіз.вих., професор Дяченко А.Ю.
На 2019 рік етап проведення НДР передбачав нові можливості контролю, оцінки і інтерпретації показників потужності і ємності енергозабезпечення, їх визначення як критеріїв нормування тренувальних навантажень в системі спеціальної фізичної підготовки веслярів на байдарках. Розроблені моделі ергометричної потужності роботи в зоні реалізації потужності і ємності анаеробного й аеробного енергозабезпечення.
Надання науково-методичної допомоги Федерації плавання України, Федерації веслування академічного України, Федерації каное України, Федерації водного поло України, Федерації синхронного плавання України, Федерації стрибків у воду України, Федерації підводного спорту та підводної діяльності України.
№ | НАЙМЕНУВАННЯ ПОКАЗНИКІВ | |
1 | Кількість співробітників кафедри, з них: | 10 |
| 9 | |
| 1 | |
2 | Кількість виконавців НДР, з них: | 34 |
штатних | 9 | |
сумісників | 1 | |
здобувачів | - | |
аспірантів | 9 | |
докторантів |
| |
магістрів | 15 | |
4 | Загальна кількість тем, які розробляє кафедра, з них: |
|
| 1 | |
5 | Загальний обсяг фінансування, тис.грн. |
|
6 | Кількість дисертацій, захищених співробітниками, аспірантами/докторантами та здобувачами кафедри, з них: |
|
| 1 | |
7 | Кількість опублікованих наукових праць, з них: |
|
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
| 7 | |
| 6 | |
| 1 | |
| 7 | |
| 5 | |
|
|
|
|
| 2 |
8 | Кількість присвоєних вчених звань |
|
9 | Кількість наукових розробок, підтверджених актами впровадження | 1 |
10 | Кількість авторських свідоцтв |
|
11 | Подано заявок на видачу охоронних документів, усього одиниць, в тому числі: |
|
| – патентів на винаходи в Україні |
|
| – патентів на винаходи за кордоном |
|
12 | Отримано охоронних документів, усього одиниць, в тому числі: |
|
| – патентів на винаходи в Україні |
|
| – патентів на винаходи за кордоном |
|
13 | Кількість договорів про творчу співпрацю (країни, організації, інститути) |
|
14 | Кількість проведених наукових заходів (семінарів, конференцій, симпозіумів): |
|
| з них: – всеукраїнських | 1 |
| – міжнародних |
|
| в тому числі: – які зареєстровані у МОН |
|
15 | Взято участь у наукових заходах (семінарах, конференціях, симпозіумах), усього |
|
з них: – всеукраїнських | 3 | |
– міжнародних | 2 | |
16 | Загальна кількість співробітників кафедри, які беруть участь у НМЗ |
|
| 5 | |
|
| |
| 3 | |
|
| |
17 | Кількість робіт, відзначених Державною премією України в галузі науки і техніки (із зазначенням ПІБ) |
|
18 | Кількість лауреатів (із зазначенням ПІБ) |
|
19 | Кількість робіт, відзначених міжнародними нагородами (із зазначенням ПІБ) |
|
20 | Кількість молодих вчених працює на кафедрі (до 35 років) (із зазначенням ПІБ) |
|
20.1 | Кількість науковців до 35 років, що отримували премії, з них: (із зазначенням ПІБ) |
|
– гранти Президента України для підтримки наукових досліджень молодих учених |
| |
– гранти Президента України докторам наук для здійснення наукових досліджень |
| |
– щорічні гранти Президента України для обдарованої молоді |
| |
– щорічні премії Президента України для молодих учених |
| |
– премії Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень науково-технічних розробок |
| |
– премія Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України |
| |
– стипендії Верховної Ради України |
| |
– стипендії Кабінету Міністрів України для молодих учених |
| |
20.2 | Кількість наукових праць, конференцій, у яких брали участь молоді вчені (із зазначенням ПІБ) |
|
20.3 | Опубліковано монографій, з них: (із зазначенням ПІБ) |
|
– за кордоном |
| |
20.4 | Опубліковано підручників, навчальних посібників (із зазначенням ПІБ) |
|
20.5 | Кількість публікацій (статей), усього одиниць, з них: |
|
– статей у зарубіжних виданнях, у тому числі: (Дяченко А.Ю., Шкребтій Ю.М., Русанова О.М.) | 5 | |
– у міжнародних науковометричних базах даних (Scopus, Web of science для соціогуманітарних Copernicus) (Дяченко А.Ю., Шкребтій Ю.М., Русанова О.М.) | 5 | |
|
| 5 |
|
|
|
|
| 2 |
20.6 | Взято участь у наукових заходах (семінарах, конференціях, симпозіумах), усього, з них:
|
|
– всеукраїнських (Дяченко А.Ю., Шкребтій Ю.М., Русанова О.М., Євпак Н.О., Подосінова Л.П., Домброський В.О., Костікова С.Д., Фролов Ю.М., Очеретько Б.Є., Малишева О.Ю.) | 10 | |
– міжнародних ((Дяченко А.Ю., Шкребтій Ю.М., Русанова О.М., Євпак Н.О., Подосінова Л.П., Домброський В.О., Костікова С.Д., Фролов Ю.М., Очеретько Б.Є., Малишева О.Ю.)) | 10 | |
21 | Подано проектів наукових робіт на конкурс молодих учених (із зазначенням ПІБ) |
|
22 | Молоді вчені, які є експертами у Експертній раді МОН або інших дорадчих органах (із зазначенням ПІБ) |
|
№ | П І Б | Науковий керівник | Тема дисертаційного дослідження |
1. | Подосінова | д.фіз.вих., професор | Удосконалення біомеханічних характеристик |
2. | Пясківська | д.фіз.вих., професор | Дослідження спеціальної фізичної підготовки |
3. | Євпак Наталя Олександрівна | д.мед. наук, професор Шахліна Лариса Ян-Генріховна | Оптимізація процесу змагальної діяльності кваліфікованих спортсменок у водному поло |
4. | ВАН СІНЬЇНАНЬ | д.фіз.вих., професор Дяченко А.Ю. | МОДЕЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ТА ЄМНОСТІ ЕНЕРГОЗАБЕЗПЕЧЕН-НЯ РОБОТОЗДАТНОСТІ КВАЛІФІКОВАНИХ ВЕСЛЯРІВ НА БАЙДАРКАХ |
Контакти
Кафедра водних видів спорту
03150, м. Київ, вул. Фізкультури, 1
Кафедра водних видів спорту, корпус 8
Тел. +38 (044) 287-76-62, дод. 31-27
E-mail: kafedrapl@ukr.net