Євгеній Імас: Кадри – це воістину стрижень сфери фізичної культури і спорту, саме від них залежить успіх в досягненні її місії
4 квітня 2019 року відбулось засідання колегії Міністерства молоді та спорту України, на якій першим питанням порядку денного було розглянуто підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів у сфері фізичної культури і спорту.
Співдоповідачем разом з Міністром молоді та спорту України Ігорем Ждановим був виконуючий обов’язки ректора НУФВСУ, президент Спортивної студентської спілки України, професор Євгеній Імас.
Свою доповідь Імас Є. В. розпочав зі слів подяки за підтримку ініціативи профільних закладів вищої освіти щодо розгляду зазначеного питання, адже таке починання базується на переконанні, що вирішення проблем кадрової політики може стати потужним майданчиком об’єднання зусиль двох центральних органів виконавчої влади – Міністерства молоді та спорту та Міністерства освіти і науки.
Євгеній Вікторович вказав на доцільність запровадження нової методики збору та аналізу статистичної інформації стосовно задіяних фахівців у сфері фізичної культури і спорту з урахуванням напрацювань Євростату – статистичної служби Європейського Союзу, що здійснює збір статистичної інформації у країнах-членах ЄС та гармонізацію відповідних статистичних методів.
Далі Імас Є. В. зазначив: "Сьогодні необхідно розробити та затвердити галузеву рамку кваліфікацій та відповідні професійні стандарти. Це кропітка, але вкрай необхідна робота для встановлення професійних функцій та трудових дій для їх реалізації, а також компетентностей, необхідних для успішної професійної діяльності. Це, по суті, вимоги роботодавців до потенційних працівників. Це – державне замовлення для закладів вищої освіти стосовно якості підготовки фахівців для сфери фізичної культури і спорту.
Наш університет спільно з інформаційно-комунікаційною платформою Fitness Connect UA розпочав розробку професійних стандартів для фахівців фітнесу."
Керманич НУФВСУ сказав, що у нових умовах науковцям треба сформувати сучасну "Концепцію розвитку фахової освіти у сфері фізичної культури і спорту". Вона слугуватиме методологічним орієнтиром для удосконалення системи галузевої вищої освіти. Для цього було запропоновано створити двома міністерствами молоді та спорту, освіти і науки спільну робочу групу з підготовки проекту такої концепції.
Професор Імас Є. В. звернув увагу на те, що майже чотири роки тому ми втратили самостійну галузь знань "фізичне виховання, спорт і здоров’я людини", а з нею й ряд напрямів підготовки та спеціальностей. Через рік може не стане ще й галузі науки "фізичне виховання і спорт", де здійснюється захист кандидатських і докторських дисертацій за трьома спеціальностями.
Враховуючи сучасні виклики, Євгеній Вікторович звернувся до колегії з проханням порушити клопотання перед Міністерством освіти і науки України про вирішення в установленому порядку питання про доповнення Переліку галузей знань та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, галуззю знань "30 Фізична культура і спорт" та такими її спеціальностями "301 Фізичне виховання", "302 Спорт", "303 Фітнес та рекреація", "304 Менеджмент спортивної діяльності" та від імені ректорського корпусу попросив Ігоря Олександровича, як члена Уряду, докласти максимальних зусиль для прийняття такого важливого рішення, яке не вимагає додаткових витрат з бюджету, а створить сприятливі умови для забезпечення сфери фізичної культури і спорту фахівцями з високим рівнем відповідності сучасним галузевим професійним стандартам.