Докторантура
Ми, викладачі, співробітники і студенти, раді вітати Вас на сайті нашого навчального закладу європейського зразка. Сподіваємось, що вже незабаром Ви неодмінно станете нашим студентом, аспірантом або докторантом та згодом поповните лави найкращих випускників нашого університету, якими ми щиро пишаємося!
В університеті ефективно функціонує система підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів. Складовими цієї системи є аспірантура та докторантура, навчання в яких за роки їх існування пройшла велика кількість фахівців. Згідно з наказом міністерства вищої освіти СРСР № 221-КР від 12 березня 1953 р. при Київському державному інституті фізичної культури відкрито аспірантуру і розпочато підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів з таких спеціальностей: "Теорія фізичного виховання і методика викладання фізичних вправ", "Фізіологія фізичних вправ", "Динамічна анатомія", "Фізіологія людини і тварини".
За ці роки в аспірантурі закінчили навчання понад 1250 аспірантів та здобувачів вчених ступенів. У різні роки відділом аспірантури університету завідували професор Сергій Фомін, доценти Андрій Горбунов, Павло Сахновський, Анастасія Шахова, Леонід Драгунов, професори Володимир Ткачук, Віктор Болобан, Георгій Верич, Віталій Левицький, Оксана Шинкарук, Світлана Дроздовська, Олена Лазарєва, Олена Андрєєва. Нині керівником відділу докторантури і аспірантури є кандидат педагогічних наук, доцент Лоліта Денисова.
У 1973 р. засновано спеціалізовану раду КДІФК. З того часу у ній успішно захищено понад 800 кандидатських дисертацій.
Серед колишніх докторантів та аспірантів, які закінчили докторантуру і аспірантуру інституту (університету), президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка, радник ректора НУФВСУ професор Володимир Платонов, проректори − професори Мирослав Дутчак та Ольга Борисова; директор Центру олімпійських досліджень та олімпійської освіти НУФВСУ, завідувач кафедри історії та теорії олімпійського спорту професор Марія Булатова; ректори та проректори профільних вищих навчальних закладів галузі фізичної культури і спорту України та інших держав − професори Віктор Савченко та Наталія Москаленко, Лайуні Ріда Бен Шедлі; провідні фахівці галузі фізичної культури і спорту України та інших держав − професор Олексій Демінський, Ягелло Владіслав, Сахарук Ярослав; директор науково-дослідного інституту НУФВСУ професор Віталій Кашуба; декани факультетів НУФВСУ Євген Гончаренко, В’ячеслав Семененко; завідувачі кафедр НУВФСУ Володимир Бобровник, Тетяна Круцевич, Оксана Шинкарук, Юрій Мічуда, Сергій Матвєєв, Юрій Салямін, Юрій Шкребтій, Світлана Шутова, Валерій Ніколаєнко, Юрій Литвиненко, Тетяна Петровська, Сергій Футорний, Євген Пінчук та багато інших.
У 1991 р. в інституті утворено докторантуру. За роки її функціонування захищено понад 50 докторських дисертацій у сфері фізичної культури і спорту.
У 1997 році згідно з рішенням Вищої атестаційної комісії України затверджено нову наукову галузь «Фізичне виховання і спорт» і в університеті почали захищатися дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук і доктора наук з фізичного виховання і спорту.
З 1997 р. здійснюється підготовка аспірантів та докторантів зі спеціальностей "Олімпійський і професійний спорт", "Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення".
У 2005 р. розширено перелік спеціальностей і почали здійснювати підготовку аспірантів та докторантів зі спеціальності «Фізична реабілітація», а з 2012 р. – підготовку аспірантів зі спеціальностей «Теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров'я) та «Фізіологія людини і тварин».
Найбільший внесок у підготовку науково-педагогічних кадрів університету зробили професори Володимир Платонов, Валентин Петровський, Анатолій Лапутін, Віктор Болобан, Олександр Радзієвський, Тетяна Круцевич, Леонід Латишкевич, Віктор Міщенко, Леонід Волков, Лариса Шахліна та багато інших.
1 курс
- Нагорна Вікторія Олегівна
- Русанов Андрій Петрович
2 курс
- Русанова Ольга Михайлівна
- Кравчук Людмила Дмитрівна
Підготовка здобувачів ступеня доктора наук в докторантурі Національного університету фізичного виховання та спорту України здійснюється за спеціальністю:
- 017 Фізична культура і спорт
- 227 Фізична терапія, ерготерапія
- Умови прийому до докторантури
- Заповнити заяву
- До заяви необхідно додати наступні документи:
№ | Документи |
1. | Письмову характеристику наукової діяльності вступника, складену доктором наук, який є штатним науково-педагогічним або науковим працівником Університету, із згодою бути науковим консультантом в разі його вступу до докторантури |
2. | Розгорнуту пропозицію, в якій міститься план дослідницької роботи та інформація про обсяг наукової роботи |
3. | Список опублікованих наукових праць і винаходів та підтвердження щодо індексування відповідних видань у наукометричній базі даних та внесення видання до переліку наукових фахових видань України |
4. | Особовий листок з обліку кадрів, засвідчений печаткою тієї установи, в якій працює вступник до докторантури. |
5. | Копію диплому доктора філософії або кандидата наук |
6. | Копію трудової книжки, завірену за місцем праці |
7. | Копію диплома про здобуття вищої освіти та додатка до нього |
8. | Ксерокопію паспорта |
9. | Ксерокопію ідентифікаційного коду |
10. | Заяву про надання згоди на збір та обробку персональних даних |
11. | Папка картонна А4 на зав'язках |
Підготовка понад державне замовлення в межах ліцензійного обсягу відповідно до договорів, укладених з фізичними та юридичними особами
докторантів:
- денна форма навчання (термін навчання – 2 роки) для громадян України - 49400 грн. за рік
Організація, підготовка до захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук та його проведення для осіб, які навчалися відповідно до договорів, укладених з фізичними або юридичними особами
- Апробація захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук - 4306 грн.
- Захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук - 16680 грн.
- Організація та підготовка до захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук (для громадян України) - 5300 грн.
- Проведення захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук (для громадян України) - 22700 грн.
- Організація та підготовка до захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук (для іноземців) - 14000 грн.
- Проведення захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора наук (для іноземців) - 22000 грн.
- Постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. №309 "Про запровадження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів".
- Постанова Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. №567 "Про затвердження Порядку присудження наукових ступенів і присвоєння вченого звання старшого наукового співробітника".
- Постанова Кабінету Мінстрів Українивід 23 березня 2016 р. №261 «Про затвердження Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у вищих навчальних закладах (наукових установах)».
Вимоги до оформлення дисертаційної роботи та автореферату
ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ ДИСЕРТАЦІЙ ТА АВТОРЕФЕРАТІВ ДИСЕРТАЦІЙ
Бюлетень ВАК України, № 9-10, 2011
Корисні посилання:
Постанова Кабінету Міністрів України від 24 липня 2013 р. №567
Сьомін С. В. Здобувачу наукового ступеня: Методичні рекомендації
Про теми дисертаційних робіт:
- Після завершення здобувачем, підготовка якого здійснювалась в докторантурі НУФВСУ, відповідної наукової програми, науковий консультант підтверджує стан готовності дисертації. Здобувач представляє дисертацію на засіданні кафедри, яка здійснювала його підготовку (про що повідомляється відділ докторантури, аспірантури). Зразок повідомлення.
- На засіданні кафедри заслуховується висновок наукового консультанта та готується витяг з протоколу. Зразок висновку наукового консультанта.
- Подання до відділу докторантури, аспірантури визначених документів. Заява на ім’я голови вченої ради НУФВСУ подається за один місяць до запланованої дати проведення засідання кафедри, де відбуватиметься попередня експертиза. Зразок заяви.
- Структурний підрозділ (кафедра) НУФВСУ, в якому буде проводитися попередня експертиза докторської дисертації, подає пропозиції вченій раді НУФВСУ щодо призначення трьох рецензентів. Проєкт рішення вченої ради.
- Завідувач кафедри НУФВСУ, в якому проводиться попередня експертиза докторської дисертації, організовує та проводить на базі кафедри фаховий семінар для апробації докторської дисертації.
- Рецензенти, розглянувши докторську дисертацію та наукові публікації, в яких висвітлені основні наукові результати докторської дисертації, а також за результатами фахового семінару, готують висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів докторської дисертації. Зразок висновку про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів дисертації.
- Попередня експертиза докторської дисертації проводиться протягом трьох місяців з дня надходження на ім’я голови вченої ради НУФВСУ письмової заяви здобувача про проведення такої експертизи.
- Висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів докторської дисертації видається здобувачеві у двох примірниках та є чинним протягом календарного року з моменту його затвердження керівником НУФВСУ.
- Коли висновок наукового консультанта та/або висновок про наукову новизну, теоретичне та практичне значення результатів докторської дисертації є позитивним, здобувач подає заяву на ім’я голови докторської ради для проведення захисту докторської дисертації з метою присудження наукового ступеня доктора наук та документи відповідно до встановленого МОН переліку. Зразок заяви. Перелік документів, які подає до докторської ради здобувач наукового ступеня доктора наук. Зразок особової картки здобувача наукового ступеня доктора наук.
- Вчений секретар приймає заяву здобувача, його докторську дисертацію та перевіряє наявність документів відповідно до встановленого переліку. Голова ради наносить на заяву здобувача відповідну резолюцію, проставляє дату прийняття документів до розгляду та свій підпис.
- Докторська рада призначає комісію для попереднього розгляду докторської дисертації та подає кандидатури для призначення трьох опонентів не пізніше ніж через три місяці з дати прийняття документів до розгляду. Зразок висновку комісії попереднього розгляду докторської дисертації (висновок експертів). Зразок відомостей про опонентів.
- У разі позитивного висновку комісії докторська рада приймає рішення про прийняття докторської дисертації до захисту та призначає трьох опонентів.
- Копії письмових відгуків опонентів докторська рада видає здобувачеві не пізніше ніж за 10 робочих днів до захисту докторської дисертації.
- Публічний захист докторської дисертації проводиться на засіданні докторської ради.
- НУФВСУ забезпечує трансляцію захисту докторської дисертації в режимі реального часу. Відеозапис такого засідання ради оприлюднюється на офіційному веб-сайті НУФВСУ не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати проведення засідання та зберігається на відповідному веб-сайті не менше шести місяців з дати набрання чинності наказом МОН про затвердження рішення докторської ради про присудження наукового ступеня доктора наук та видачу здобувачеві диплома доктора наук.
- Процедура засідання докторської ради для проведення захисту докторської дисертації визначається положенням про спеціалізовану вчену раду з присудження наукового ступеня доктора наук.